Naga Markets



O godzinie 14:30 rynki poznały paczkę danych ze Stanów Zjednoczonych zawierającą raporty z amerykańskiego rynku nieruchomości.


Zezwolenia na budowę na 1,300 mln

Sierpniowa wartość building permits (pozwolenia na budowę) wyniosła 1,300 miliona pokonując prognozy analityków (1,22 mln) oraz wyniki lipcowe, które zrewidowano  z 1,223 do 1,230 mln. Dzięki temu dynamika wskaźnika w ujęciu miesięcznym notowała mocne odbicie o 5,7% (z -4,1% obserwowanych w poprzednim okresie).

Czy wiesz że…
Pozwolenia na budowę
– to rodzaj autoryzacji, który musi zostać przyznany przez rząd lub inny organ regulacyjny przed rozpoczęciem w pełni legalnej budowy nowego budynku lub modernizacji już istniejącej nieruchomości. Amerykańskie biuro ds. spisu powszechnego (U.S. Census Bureu) raportuje ogólną liczbę miesięcznych pozwoleń na budowę każdego 18 dnia miesiąca nastgępnego. Oznacza to, że building permits za wrzesień publikowane są w październiku itd. Więcej w słowniku makro Comparic.pl.

Podsumowanie raportu z rynku nieruchomości. Źródło: Biuro cenzusowe

Rezultat housing starts (rozpoczęte budowy domów) nie był jednak aż tak optymistyczny. Mimo, że odczyt na poziomie 1,180 mln okazał się lepszy od prognozowanego (1,175 mln) to dynamika wskaźnika plasowała się na poziomie -0,8% co jest rezultatem gorszym od prognoz (1,7%) choć i tak wciąż lepszym od odczytu poprzedniego, który zrewidowano  z -4,8% do -2,2%.

Źródło: forexlive.com

Czy wiesz że…
Rozpoczęte budowy domów (ang. housing starts) – raport New Residential Construction publikowany przez U.S. Commerce Department, który wskazuje całkowitą liczbę rozpoczętych budów nieruchomości mieszkalnych na terenie Stanów Zjednoczonych w danym miesiącu. Raport, którego publikacja następuje w okolicach 17 dnia każdego miesiąca, zawiera w sobie również informacje dotyczące liczby wydanych pozwoleń na budowę oraz oddanych mieszkań do użytku. Więcej informacji w słowniku makro Comparic.pl.

W pierwszej chwili po publikacji obserwowaliśmy nieznaczną deprecjację USD w efekcie czego kurs eurodolara wzrósł o niespełna 17 pips. Wszystko wskazuje jednak na to, że lada moment kurs powinien osiągnąć poziom sprzed publikacji.

EURUSD M1

Śledź na bieżąco publikację danych makroekonomicznych. Dołącz do Rynków na Żywo portalu Comparic.pl!



tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUSD/JPY powróci powyżej 113,00?
Następny artykułGBPCHF testuje górne ograniczenie boxu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here