Naga MarketsPunktualnie o godz. 14:30 rynki poznały jedyna istotną publikację makroekonomiczną zaplanowaną na dziś. Mowa tu oczywiście o raporcie z amerykańskiego rynku nieruchomości, w skład którego wchodzą dane dot. zezwoleń na budowę oraz rozpoczętych budów nieruchomości mieszkalnych. 


Zezwolenia na budowę na 1,300 mln

Marcowa wartość building permits (pozwolenia na budowę) wyniosła zaledwie 1,269 miliona co okazało się rezultatem gorszym nie tylko od optymistycznych prognoz (1,300 mln), lecz także od lutowych rezultatów (1,291 mln). Dzięki temu dynamika wskaźnika w ujęciu miesięcznym notowała spadek aż o 1,7%.

Podsumowanie raportu z rynku nieruchomości. Źródło: Biuro cenzusowe
Podsumowanie raportu z rynku nieruchomości. Źródło: Biuro cenzusowe

Równie pesymistyczne okazały się także rezultaty housing starts (rozpoczęte budowy domów), które uplasowały się ostatecznie na poziomie 1,139 mln. W praktyce okazał się to wynik gorszy nie tylko od prognoz zakładających odczyt na poziomie 1,230 mln, ale także o 0,3% niższy od ujemnie zrewidowanych wyników za luty br. z 1,162 mln do 1,142 mln.

Spoglądając na notowania głównych par walutowych zauważymy jednak, że publikacja ta nie wywołała żadnej większej zmienności, ani nie osłabiła zbytnio dolara amerykańskiego. Okazuje się więc, że rynki żyją już zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi.

Na notowaniach pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek wtorkowego odrzucenia pokonanej już jakiś czas temu linii tendencji wzrostowej, od czterech dni obserwujemy spadki kursu funta. W chwili obecnej wyceniany jest on już poniżej 1.30 USD i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic poziomu 1.2965, 1.28 bądź nawet 1.2480.

Do handlu na parach walutowych z USD polecam sprawdzić brokera Naga Markets

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRosjanie po raz kolejny “przypadkowo” ogłosili sankcje przeciwko Ukrainie
Następny artykuł48% polskich inwestorów zarabiało na Forex w I kw. 2019 r. Najwięcej w Alior Banku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here