Naga Markets


Giełda OKEx, będąca jedną z największych na świecie pod względenym wolumenu kryptowalutowego, poinformowała o zawieszeniu przyjmowania depozytów w tokenach bazujących na protokole ERC20 w związku z „krytycznym bugiem”, który został zidentyfikowany przez deweloperów. Wspomniana luka przy jej właściwym wykorzystaniu daje możliwość emisji nielimitowanej ilości nowych monet.


BatchOverflow – bug Ethereum Smart Contract powodem spadków cen notowań ETH

Ruch w wykonaniu giełdy OKEx ma miejsce po odkryciu, błędu inteligentnych kontraktów (ang. smart contracts) Ethereum o nazwie BatchOverflow, który daje możliwość silnej manipulacji monetami emitowanymi w oparciu o ERC20. Jako, że pojawiło się silne ryzyko ataków hackerskich próbujących wykorzystać słabość sieci, instytucja zdecydowała się czasowo zawiesić depozyty.

Niezależny audyt bezpieczeństwa przeprowadzony przez PechShield pokazuje, że wykorzystaniem buga zagrożone są między innymi tokeny UGToken, SMART, MTC, FirstCoin, GG Token, CNY Token, MESH, SMT oraz wiele innych, które cały czas są identyfikowane.

“Prawidłowy sposób przezwyciężenia tych problemów i niszczycielskich skutków wymaga koordynacji i wsparcia ze strony wszystkich członków ekosystemu, w szczególności cyfrowej wymiany aktywów” – napisała firma zajmująca się bezpieczeństwem w sieci. “W międzyczasie nie możemy przecenić znaczenia przeprowadzenia szczegółowego i kompleksowego audytu inteligentnych kontraktów przed ich wdrożeniem”.

Warto podkreślić, że nie jest to pierwszy przypadek, w którym natknięto się na błąd inteligentnych kontraktów sieci Ethereum. Niespełna miesiąc temu giełda Coinbase borykała się z podobnym problemem, gdy jej użytkownicy mieli potencjalną możliwość generowania nieskończonych ilości tokenów ETH.

Ethereum traci, wsparcie jednak wytrzymało

W efekcie doniesień notowania Ethereum osuwały się w trakcie wczorajszej sesji spod pułapu $700 ddo wsparcia 23,6% zniesienia Fibonacciego, które testowane jest również w trakcie dzisiejszej sesji (w połączeniu z $600). Jeżeli poziom zostanie utrzymany przez popyt, wtedy środową deprecjację należy traktować jedynie jako korekcyjną. W innym wypadku miejsce może mieć pogłębienie ruchów podażowych.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here