Naga MarketsIstotny bug odkryty zaledwie kilka tygodni temu w kodzie bitcoina został wykorzystany do wydrukowania sporej ilości monet – jednak na zdecydowanie mniej popularnej kryptowalucie.

Twórcy Pigeoncoina (czyli Gołąb-coina) potwierdzili we wtorek, że nieznany atakujący z powodzeniem wykorzystał błąd 26 września, próbując zobrazować jak można było go wykorzystać na bitcoinach, drukując 235 milionów monet o wartości około 15 000 dolarów.

Czym jest to spowodowane? Podczas gdy poważny błąd inflacyjny został naprawiony w kodzie BTC, inne monety, które korzystały na przestrzeni lat z jego kodu publicznego są nadal podatne na ataki (jeśli nie poprawiły swoich zabezpieczeń). W przypadku wykorzystania, błąd daje atakującemu możliwość wydrukowania takiej liczby monet, jaką zechce, wykraczając nawet poza ograniczenia podaży, mogąc przez to zmniejszyć wartość tokenów posiadanych przez innych inwestorów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Przy całkowitej podaży 970 milionów Pigeoncoinów, atakujący był w stanie wydrukować ilość równą jednej czwartej wszystkich publicznie notowanych monet, co skłoniło jedną z jedynych giełd kryptowalutowych do czasowego zawieszenia handlu na tej niewielkiej kryptowalucie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here