Naga MarketsBuffett wyda ponad 37 mld USD za spółkę dostarczającą części do silników odrzutowych.
Buffett wyda ponad 37 mld USD za spółkę dostarczającą części do silników odrzutowych.

Berkshire Hathaway – konglomerat pod zarządem jednego z najsławniejszych inwestorów wszechczasów, Warrena Buffetta przejmuje Precision Castparts. Kwota umowy została wyznaczona na 37,2 mld USD.


Precision Castparts (PCP) to przedsiębiorstwo wytwórcze z branży metalowej. Główną działalnością spółki jest produkcja między innymi części do silników odrzutowych i turbin. Prezes Berkshire Hathaway z całą pewnością zainteresował się częścią finansową PCP. Spółka odnotowała dochód w wysokości 10 mld USD za Q2 2015, z czego 1,5 mld stanowił zysk netto. W takim razie, czy można uznać, że największe jak do tej pory przejęcie spółki przez Berkshire Hathaway jest strzałem w dziesiątkę?

Znane jest podejście samego Buffetta do inwestycji. Wiekowy inwestor wielokrotnie zdradzał, że inwestuje wyłącznie w spółki których produkty sam by zakupił. Trudno jednak podejrzewać Warrena o wycieczki po zakup części do silnika odrzutowego, jednak prezes Berkshire rozwiał wątpliwości w rozmowie z dziennikarzami telewizji CNBC. W wywiadzie stwierdził, że branża aeronautyczna, naftowa czy gazowa pozostanie dobrym wyborem, nawet w przypadku kolejnego crashu cen ropy naftowej. Dodał jednocześnie, że gigantyczna kwota jaka zostanie zapłacona akcjonariuszom PCP jego zdaniem jest bardzo dobra. “Wszystkie inwestycje wydają mi się drogie, jednak ta taka nie jest. Płacimy bardzo dobrą cenę za tą spółkę” – stwierdził w studiu.

Przejęcie Precision Castparts jest jak do tej pory największym przejęciem jakiego podjęło się Berkshire Hathaway. Konglomerat Buffetta zapłaci 235 USD za każdą akcję, co oznacza ponad 20% premię w stosunku do piątkowego zamknięcia PCP . Dziś w godzinach pre-marketu akcje PCP wzrosły ponad 19% i mają jeszcze trochę miejsca do ceny przejęcia.

Dzisiejsze notowania PCP rozpoczęły się potężną luką.
Dzisiejsze notowania PCP rozpoczęły się potężną luką.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here