Naga MarketsPopularny inwestor Warren Buffett nie ukrywał przed listopadowymi wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych, że sympatyzuje z kandydatką Demokratów, Hillary Clinton. Wygrana Donalda Trumpa nie odebrała mu jednak apetytu zakupowego, a wręcz podkręciła inwestycyjny głód. Jak podaje agencja prasowa Reutera, od 8 listopada wyrocznia z Omaha nabyła papiery o wartości $12 miliardów.


Rekordowa aktywność rynkowa Berkshire Hathaway

Buffett w wywiadzie udzielonym w jednym z amerykańskich talk show przyznał, że kierowana przez niego spółka dokonała sporych zakupów akcji w ostatnim czasie. Wartość ta może być jeszcze większa, gdyż niezależne decyzje rynkowe były podejmowane również przez zastępców słynnego miliardera – Todda Combsa oraz Teda Weschlera.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jako ciekawostkę warto podać fakt, że Berkshire w przeciągu niespełna trzech miesięcy wydało więcej pieniędzy na zakup akcji niż w przeciągu ostatnich kilku lat. W połowie listopada zeszłego roku Buffett przyznał, że jego fundusz dokonał sporych inwestycji w cztery duże linie lotnicze – American Airlines, Delta Air Lines, Southwest Airlines oraz United Continental Holdings.

Ruch był zaskakujący głównie dlatego, iż wyrocznia z Omaha wielokrotnie podkreślała swoją długoterminową awersję do tego sektora rynkowego. Buffett spytany w wywiadzie dlaczego Berkshire ostatecznie wszedł we wspomnianą branżę przyznał, że była to głównie jego decyzja.

Do 14 lutego powinniśmy poznać więcej szczegółów odnośnie akcji zakupionych przez fundusz, gdyż przedsiębiorstwo będzie musiało przedstawić raport końcoworoczny. 30 września 2016 roku wywodzący się z Nebraski konglomerat posiadał aktywa o wartości prawie $103 miliardów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Ciekawe, najpierw mówi, że nie jest zainteresowany sektorem lotniczym po czym kupuje akcje tych spółek. Sympatyzuje z Clinton a po wgranej Trumpa robi zakupy. Chyba trzeba zacząć traktować jego wypowiedzi na zasadzie rekomendacji Goldmana, kiedy powie kup to trzeba sprzedać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here