Naga MarketsBitcoin wzrośnie do 50 tys. USD wspierany przez rosnące ceny złota i BuffettaWarren Buffett z Berkshire Hathaway sprzedał akcje banków, aby kupić udziały firmy wydobywającej złoto, co pośrednio podniesie cenę Bitcoina (BTC), twierdzi Max Keiser. W jego ocenie aprecjacja cen złota może podbić cenę najpopularniejszej kryptowaluty nawet do 50 000 USD. Kurs BTC/USD rozpoczyna nowy tydzień od nieznacznego spadku oscylując poniżej 12000 USD.

  • Buffett wycofuje się z sektora bankowego przechodząc na wydobycie złota
  • Inwestycja legendarnego inwestora w rynek złota może przynieść korzyści Bitcoinowi
  • Coraz więcej inwestorów zaczyna traktować BTC jako środek do przechowywania wartości

Rośnie znacznie BTC jako “cyfrowego złota”

Berkshire Hathaway, konglomerat o wartości 503 miliardów USD prowadzony przez Warrena Buffetta, sprzedał akcje Goldman Sachs kupując udziały w kanadyjskiej firmie złotniczej Barrick Gold. Max Keiser, założyciel Heisenberg Capital i zwolennik Bitcoina twierdzi, że może to pomóc podnieść kurs BTC nawet do 50000 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kwartalne zawiadomienie dla akcjonariuszy Berkshire Hathaway pokazuje, że Buffett zmniejszył swoją pozycję w większości dużych banków. Firma sprzedała znaczną część swoich udziałów w JPMorgan Chase, Wells Fargo i PNG.

Decyzja Buffetta o całkowitym zamknięciu pozycji Berkshire na akcjach Goldman Sachs jest następstwem drugiego w historii najwyższego kwartalnego przychodu banku w wysokości 13,3 mld USD. Sugeruje to, że Buffett nie czuje się komfortowo w długofalowych inwestycjach w sektor bankowy.

Zamiast tego legendarny inwestor kupił akcje spółki Barrick Gold, której kurs odzwierciedlał poziom złota przez większą część 2020 r. Spółka jest firmą wydobywającą złoto z siedzibą w Kanadzie, która odnotowała 45% wzrost do początku roku. Po inwestycji Berkshire, akcje wzrosły o 8,11%.

Max KeiserMax Keiser, zapalony inwestor Bitcoina, który zainwestował w firmy takie jak Kraken i Bitfinex, uważa, że ​​inwestycja Buffetta w złoto może przynieść korzyści Bitcoinowi. Wskazał, że pozytywne nastawienie do złota oznacza wyższą wycenę Bitcoina, gdyż wielu inwestorów uważa go za „cyfrowe złoto”.

Buffett przechodzi na rynek żółtego kruszcu. Spodziewam się globalnego wzrostu kapitału na rynku złota, co może oznaczać jego wzrost do 5000 USD za uncję, co z kolei powinno wypchnąć cenę Bitcoina do poziomu 50 000 USD – powiedział Max Keiser.

BTC ostatnio wykazał korelację z metalem szlachetnym

Chociaż Bitcoin osiągał lepsze wyniki niż złoto od kwietnia, trend między złotem, a BTC wykazał pewną korelację. Dane ze Skew pokazują, że te dwa aktywa wzrosły tandemowo w ciągu ostatnich czterech miesięcy.

Korelacja między Bitcoinem, a złotem. Źródło: Skew.com

Jednoczesny wzrost kursu Bitcoina i złota od czasu krachu na globalnym rynku akcji pod koniec marca wskazuje, że coraz więcej inwestorów zaczyna traktować BTC jako środek do przechowywania wartości.

Ostatnio MicroStrategy, konglomerat o wartości 1,4 miliarda dolarów, kupił Bitcoiny warte 250 milionów dolarów. Firma stwierdziła, że ​​BTC będzie działać jako główny składnik aktywów firmy, uznając go za magazyn wartości i potencjalny składnik aktywów o charakterze bezpiecznej przystani.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin (BTC/USD) kosztuje niecałe 12 000 USD

Notowania BTC/USD, najpopularniejszej kryptowaluty kontynuują konsolidację tuż pod okrągłym poziomem 12 000 USD. Po dwukrotnej próbie przebicia tego poziomu w sierpniu kurs od niemal dwóch tygodniu oscyluje w przedziale 11000-12000 USD i dopiero trwałe wybicie w którąś ze stron powinno zaowocować utworzeniem silniejszego impulsu.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here