Naga MarketsJak wynika z rankingu najbogatszych ludzi na świecie sporządzanego przez Bloomberga, legendarny inwestor Warren Buffet został zepchnięty na 4 miejsce na korzyść Bernarda Arnaulta, francuskiego biznesmena oraz prezesa koncernu LVMH.


Zobacz również: Amazon nie zapłaci w USA nawet dolara podatku za 2018 rok

Buffet musi zadowolić się czwartym miejscem

Francuz w tym roku dołożył 14,5 miliarda dolarów do swojej fortuny i obecnie jego majątek ma wartość 83,1 miliarda dolarów. Tym samym wyprzedził założyciela Berkshire Hathaway o około 100 milionów dolarów i dołączył do pierwszej trójki najbogatszych ludzi na ziemi. Arnault jest także drugim Europejczykiem, któremu udało „wdrapać się” tak wysoko na listę. Wcześniej udało się to tylko właścicielowi Zary, Amancio Ortedze z Hiszpanii.

Buffet poza podium. Już nie jest w TOP 3 najbogatszych ludzi na świecie
TOP 20 najbogatszych ludzi na świecie. Źródło: bloomberg.com

Większość majątku Arnaulta jest powiązana z firmami Christian Dior i LVMH, których akcje wzrosły w tym roku o 20 procent pomimo wojny handlowej i spowolnienia w Chinach.

Zobacz również: Mark Zuckerberg oszukuje! Facebook ma ponad miliard fałszywych kont

Z kolei założyciel Amazona Jeff Bezos, najbogatszy człowiek na świecie dodał do swojej fortuny w tym roku aż 15,2 miliarda dolarów i obecnie wynosi ona 140 miliarda dolarów zgodnie z indeksem Bloomberga. Tylko Mark Zuckerberg miał lepszy początek roku, a majątek założyciela Facebooka Inc zwiększył się o 15,3 miliarda dolarów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here