Naga MarketsFlaga unii europejskiej i polski wbite w papierowe statkiPrzywódcy UE spotkają się na szczycie 10-11 grudnia, a ekonomiści w Rabobanku nadal są zdania, że ​​napięcia między Węgrami i Polską, a resztą UE mogą w najbliższych tygodniach ulec nasileniu. Kurs EUR/PLN znajduje się powyżej spadkowej linii trendu, który ograniczył wzrosty od połowy listopada, podczas gdy EUR/HUF konsoliduje po ostatnim impulsie wzrostowym. W ocenie ekspertów istnieje spora szansa na dalsze odreagowanie w górę.

  • Premierzy Orban i Morawiecki zgodzili się i umocnili sprzeciw wobec reszty UE
  • Wspólna deklaracja podpisana przez obu premierów sugeruje, że nie są oni skłonni do znacznych ustępstw
  • Redystrybucja funduszy unijnych może zostać znacznie opóźniona, co byłoby niekorzystne dla aktywów europejskich

Kursy EUR/PLN i EUR/HUF wzrosną w obliczu sprzeciwu Węgier i Polski wobec UE – Rabobank

Węgierski premier Orban i jego polski odpowiednik Morawiecki zgodzili się i umocnili sprzeciw wobec reszty UE podczas czwartkowego spotkania w Budapeszcie – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wspólna deklaracja podpisana przez obu premierów sugeruje, że nie są oni skłonni do znacznych ustępstw, aby przezwyciężyć impas wywołany wetem i odblokować setki miliardów euro, których kraje UE pilnie potrzebują, aby rozpocząć odbudowę swoich gospodarek po recesji wywołanej przez lockdown.

Dostrzegamy ryzyko krótkotrwałego wzrostu kursu EUR/PLN i EUR/HUF w obliczu rosnącej świadomości rynkowej, że rozwiązanie tego sporu może zająć znacznie więcej czasu. Dodatkowo redystrybucja funduszy unijnych może zostać znacznie opóźniona, co byłoby niekorzystne dla aktywów europejskich w krótkim terminie -dodano.

Akcja cenowa na EUR/PLN zaczęła wyglądać bardziej zwyżkowo, gdy spadkowa linia trendu – która ogranicza wzrosty od połowy listopada – została naruszona. Jednak dopiero zamknięcie powyżej okrągłego poziomu oporu 4,50 byłoby ważną wskazówką, że krótkoterminowe nastawienie rynku zmieniło się na korzyść kupujących.

Po okresie konsolidacji na EUR/HUF powinien nastąpić kolejny impuls w górę w kierunku październikowego maksimum na poziomie 369,25 – podsumowano.

Kurs EURPLN na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURPLN na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here