Naga MarketsBudimex zamknął sprzedaż Budimeksu Nieruchomości na rzecz CP DeveloperBudimex i CP Developer S.àr.l. podpisali umowę rozporządzającą dotycząca zbycia wszystkich udziałów Budimex Nieruchomości przez Budimex, podała spółka. W wyniku realizacji transakcji Budimex rozpozna w jednostkowym sprawozdaniu finansowym zysk przed opodatkowaniem w wysokości ok. 568 mln zł.

“24 maja 2021 r. została podpisana umowa rozporządzająca dotycząca zbycia wszystkich udziałów Budimex Nieruchomości sp. z o.o. w siedzibą w Warszawiena rzecz CP Developer S.àr.l. z siedzibą w Luksemburgu. Cena za udziały wpłynęła na rachunek bankowy Budimex SA, tym samym doszło do przeniesienia tytułu do udziałów na rzecz CP Developer S.àr.l. z siedzibą w Luksemburgu” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W wyniku realizacji transakcji Budimex SA rozpozna w jednostkowym sprawozdaniu finansowym zysk przed opodatkowaniem w wysokości ok. 568 mln zł. Jak wyjaśniono, wartość jest niższa o 187 mln zł względem wskazanej wcześniej ze względu na wypłatę dywidendy w tej wysokości przez Budimex Nieruchomości sp. z o.o., która została już wykazana w raporcie okresowym Budimex SA za 1. kwartał 2021 r. W skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym Grupa Budimex rozpozna zysk przed opodatkowaniem w wysokości około 667 mln zł. Wartość jest niższa o 23 mln zł względem wskazanej wcześniej ze względu na zmianę wartości aktywów netto Budimex Nieruchomości sp. z o.o. oraz korekt konsolidacyjnych w okresie styczeń-kwiecień 2021 r., podano także.

W lutym br. Budimex zawarł warunkową umowę sprzedaży wszystkich udziałów w swojej spółce zależnej – Budimex Nieruchomości na rzecz CP Developer S.àr.l., spółki utworzonej przez podmioty powiązane z Cornerstone Partners sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie i Crestyl Real Estate s.r.o., spółką prawa czeskiego. Jak wówczas podano, łączna cena sprzedaży udziałów została ustalona na kwotę 1 513 mln zł i miała zostać pomniejszona o wartość dywidendy za 2020 rok, wypłaconej Budimeksowi przez spółkę.

Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. W 2020 r. miał 8,38 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ropa naftowa kurs | spółki gpw | akcje datawalk | mercator medical kurs akcji | złoty | akcje pgnig – najnowsze wiadomości | kurs kuny |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here