Naga MarketsGeodeta mierzący odległościPolskie przedsiębiorstwo budowlane – Budimex, podczas porannej sesji na parkiecie opublikowało raport za rok 2018, z którego wynika, iż spółka osiągnęła zysk netto na poziomie 305,42 mln zł z EBIT wynoszącym nieco ponad 417 mln zł. Słabszy wynik r/r sprawia, że spółka odnotowuje starty podczas porannego handlu. 


Z porannego raportu spółki Budimex wynika, że wyniki za poprzedni rok są słabsze o blisko 159 mln zł, co przekłada się na 34 procentowy spadek wyniki r/r. W komunikacie spółki czytamy, że zysk operacyjny wyniósł 417,01 mln zł wobec 588,32 mln zł zysku rok wcześniej, natomiast skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 7 387,14 mln zł w 2018 r. wobec 6 369,31 mln zł rok wcześniej.

Całościowy portfel zamówień Grupy wyniósł 10,1 mld zł i był nieznacznie niższy w porównaniu do poprzedniego roku. Jak podaje prezes spółki, Dariusz Blocher: “Mamy świadomość, że na wyniki Grupy znacząco wpłynął wzrost cen materiałów budowlanych przy bardzo ograniczonej waloryzacji umów, szczególnie w infrastrukturze drogowej. Dla branży budowlanej, w tym także dla nas rok 2018 był bardzo trudny.”

Dariusz Blocher dodaje również, że wysoki wzrost cen surowców zmniejszył marże dużych firm budowlanych do poziomów niemalże zerowych. Coraz więcej przedsiębiorstw boryka się z rosnącym zadłużeniem, zarówno ze względu na zwiększające się koszty, jak i zatory płatnicze. Skutkuje to większą niż w ostatnich czterech latach falą upadłości spółek budowlanych.

Mimo to jednak zarząd pozostaje optymistyczny: “Naszym zdaniem – wyniki na tle reszty spółek z sektora są optymalne i dają pewność stabilnego rozwoju w kolejnych latach. Także portfel kontraktów, rozpoczętych w ostatnim roku przez naszą grupę, oceniamy jako stabilny i dający gwarancję zysku dla akcjonariuszy”.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2018 r. wyniósł 321,6 mln zł wobec 449,84 mln zł zysku rok wcześniej.

Sytuacja na wykresie

Spółka podczas dzisiejszej sesji spada do poziomu 142 zł za akcję, jednak znajduje się ona jednocześnie blisko strefy wsparcia na poziomie 132 zł. W tym momencie zdaje się, że przełamanie oporu, który stanowi w tym momencie wsparcie cenowe – będzie wspierał dalszy układ wzrostowy a celem średnioterminowym dla spółki może być poziom nawet 155 – 162 zł za akcje, przed głębszą korektą spółki. Oczekuje się jednak wcześniej testu opisywanego poziomu przed finalnym wyjściem spółki pod strefy 150 – 160 zł.

wykres BDX D1 26.03.2019
BDX D1 26.03.2019


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 26.03.2019
Następny artykułJakie są plany KGHM po obniżeniu podatku miedziowego?
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here