Naga MarketsBudimex z rekordowym rokiem. Kurs odbije od okolic 300 zł? - zapiski giełdowego spekulantaWynikami za cały 2020 rok pochwalił się wczoraj Budimex. Spółka miała 8 382,24 mln zł skonsolidowanych przychodów netto (rok wcześniej: 7 569,66 mln zł) i 459,47 mln zł zysku netto (226,01 mln zł w 2019 r.). Mamy więc wyraźną poprawę wyniku netto, mimo pracy w okresie pandemii. Zysk z działalności operacyjnej sięgnął 638 572 tys. zł w porównaniu do 318 394 tys. zł w roku 2019. Na dzień 31 grudnia 2020 r. pozycja gotówkowa netto wynosiła 2,1 mld zł (1,4 mld zł rok wcześniej). Spółka podała też, że wprowadzony 20 marca 2020 roku stan epidemii w Polsce miał wpływ na kilka realizowanych kontraktów, w tym poza granicami kraju. Według szacunków grupy wpływ na wynik z działalności operacyjnej to około minus 33 mln zł. Ponadto, spółka posiada wysoki portfel zamówień. Prognozy spółki na 2021 rok są optymistyczne.

  • Budimex z udanym 2020 rokiem pod względem wyników
  • Wysoki portfel zamówień Grupy

“Wchodzimy w rok 2021 z portfelem zamówień na poziomie 12,7 mld zł. Tak ambitny poziom zleceń do realizacji pozwala nam na bezpieczne podejście do ofertowania, a podpisane długoterminowe kontrakty drogo we i kolejowe zapewniają utrzymanie odpowiedniego obłożenia prac w obszarze inżynieryjnym w perspektywie przynajmniej kilkunastu miesięcy. Jesteśmy odpowiednio przygotowani kadrowo i technicznie do realizacji tych prac. Systematycznie modernizujemy naszą bazę sprzętową w obszarze drogowym oraz zwiększamy możliwości produkcyjne w kolejach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Budimex w korekcie

W ciągu ostatnich 3 lat, przygotowując się do zwiększenia skali działalności, jako grupa zainwestowaliśmy ponad 300 mln zł, przede wszystkim w odnowę i zakupy nowych maszyn” – podano w komentarzu. Na wykresie mamy czytelny trend wzrostowy. Dobre perspektywy dla budownictwa i spółki, powinny przekładać się na utrzymanie trendu w dłuższym okresie czasu.

budimex


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wti | biomed lublin notowania | bml notowania | złotówka kurs | nasdaq giełda |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here