Naga MarketsGeodeta mierzący odległościBudowlana spółka Budimex poinformowała wczoraj o swoich wynikach za pierwszy kwartał. Firma wypracowała 22,06 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 28,54 mln zł zysku rok wcześniej. Niższy wynik to zdaniem spółki po części wina ograniczeń związanych z pandemią ale bardziej harmonogramów budowlanych. Generalnie jednak rentowność powinna się poprawiać, gdyż spółka kończy inwestycje z mniej opłacalnych kontraktów sprzed 2-3 lat.

Zysk operacyjny wyniósł 33,33 mln zł wobec 49,97 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 474,91 mln zł w I kw. wobec 1 380,26 mln zł rok wcześniej. Spółka dodała, że oczekuje na podpisanie kontraktów o wartości ok. 3 mld zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Budimex z niższym zyskiem za I kwartał
  • Reakcja na wykresie umiarkowanie pozytywna
  • Trwa próba wybicia 200 zł

Kurs CCC ponad poziomem 40 zł

“Wysoki poziom portfela zamówień pozwala na w pełni efektywne wykorzystanie zasobów i zabezpiecza front prac na najbliższe kilka kwartałów. Dodatkowo w poczekalni mamy kontrakty o wartości ponad 3 mld zł” – dodano w komunikacie. Rynek nie specjalnie reagował na wyniki. W zeszłym tygodniu doszło do silnego wzrostu do 200 zł i jak dotąd, nie pojawia się tutaj reakcja podażowa. Można więc przypuszczać, że cena będzie nadal wzrastać.

budimex


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here