Naga MarketsBudimex z ciekawymi planami. Śmieci i gospodarka wodna - zapiski giełdowego spekulantaWczorajsza sesja przyniosła ciekawe wypowiedzi ze strony władz Budimexu dotyczące kierunku przyszłych działań. Spółka rozwija segment utylizacji odpadów i ma w planach przejęcia co najmniej jednej mniejszej firmy z branży w roku. Ponadto firma wykazuje także zainteresowanie hydrotechniką. Warto dodać, że już teraz spółka z segmentu utylizacji odpadów osiąga spore dochody. Dalszy kierunek działań ma też dotyczyć utylizacji odpadów prywatnych. Chodzi o spalarnie śmieci, z których dodatkowo będzie można dostarczać energię elektryczną lub ciepło. Jeżeli chodzi o temat wody, to spółka już zrealizowała takie inwestycje jak zbiornik w Raciborzu czy umocnienia wałów i brzegów rzeki Odry.

  • Budimex zwiększy zaangażowanie w segmencie odpadów
  • Spółka powinna zarabiać na dużych inwestycjach w zakresie gospodarki wodnej

Trzeba pamiętać, że zarówno kwestia odpadów jak i gospodarki wodnej są coraz bardziej zauważalne. Polska jest dopiero na początku drogi uporania się z problemami śmieci czy niskimi zasobami wody. Jeżeli chodzi o śmieci, można przytoczyć sukces firmy Geotrans. W sprawach wodnych, nieciekawym przykładem jest AQT Water. Gigantyczne wzrosty tej spółki świadczą o dużym zainteresowaniu inwestorów firmami, które będą działaś w tym segmencie.

Te artykuły również Cię zainteresują

Śmieci i woda podtrzymają trend wzrostowy?

Budimex wspomina o planach rządowych czyli ogromnych nakładach w następnych latach m.in. na budowę dużych zbiorników wodnych. Tu pojawia się duża szansa dla Budimexu. Na wykresie tygodniowym cena rośnie w ramach kanału wzrostowego, w którym reakcja popytowe są bardziej dynamiczne. W dłuższym terminie celem popytu powinny być maksima przy 287 zł.

budimex

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here