Naga MarketsGeodeta mierzący odległościSkonsolidowany wynik finansowy netto Grupy Budimex wyniósł 75 mln zł w IV kw. 2018 r., co stanowi spadek o 52 mln zł r/r (-41%), podała spółka, prezentując wstępne dane. Wynik netto segmentu budowlanego za IV kwartał 2018 roku wyniósł 50 mln zł, co oznacza spadek o 67 mln zł r/r (-57%), jak podano w komunikacie.


W komunikacie podanym przez spółkę możemy przeczytać: “Spadek skonsolidowanego wyniku netto w części budowlanej wynika przede wszystkim z niemożliwego do przewidzenia wzrostu cen materiałów i usług oraz braku realnej waloryzacji cen w kontraktach długoterminowych”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Grupa Budimex zatrudnia ponad 5 tysięcy osób i współpracuje rocznie z 12 tysiącami kontrahentów. Do grupy należą: Budimex Nieruchomości, Mostostal Kraków i Elektromontaż Poznań. Budimex w 2017 r. miał 6,37 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Sytuacja techniczna na wykresie BDX

Na wykresie o interwale 4 godzinowym możemy w ostatnim czasie zaobserwować wyraźne spadki. Według metodologii Overbalance kluczowy opór znajduje się dopiero przy poziomie 150 złotych za jedną akcję. Dopóki kurs znajduje się poniżej, obowiązuje tendencja spadkowa. Aktualnie może budować się także formacje RGR, która zwiastuje dalszą przecenę. Wybicie dołem zielonej linii, powinno dać sygnał do większych spadków.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here