Naga MarketsBudimex spodziewa się w budownictwie płaskiej sprzedaży, lekkiej poprawy marżyWarszawa, 09.11.2021 (ISBnews) – Budimex spodziewa się w swojej działalności budowlanej podobnego poziomu przychodów w przyszłości, ale widzi szanse na lekką poprawę rentowności, poinformował członek zarządu i dyrektor finansowy Marcin Węgłowski.

“Zakładamy, że poziom sprzedaży [na całym rynku] w 2021 r. nie będzie miał dużej możliwości dynamiki, widzielibyśmy sprzedaż porównywalną. Spodziewamy się trendu, że branża budowlana w części dużych firm, z dobrym backlogiem, będzie miała szanse poprawiać rentowność. Przekładając to na nas, sprzedaż raczej płasko na przyszłość, natomiast lekka poprawa rentowności jest realna” – powiedział Węgłowski podczas konferencji prasowej.“Poprawa rentowności, którą mam nadzieję, że będziemy mieli, dotyczy naszego portfela, niekoniecznie w całej branży, natomiast motorem będzie infrastruktura drogowa i kolejowa” – wyjaśnił.

W I-III kw. 2021 r. spółka miała 5 533,83 mln zł skonsolidowanej sprzedaży w porównaniu z 5 616,6 mln zł rok wcześniej. Przychody ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów ogółem w zakresie działalności budowlanej w I-III kw. 2021 r. wyniosły 5 118,25 mln zł wobec 5 511,58 mln zł rok wcześniej, natomiast w segmencie usługowym – odpowiednio: 564,05 mln zł wobec 431,33 mln zł.

Rentowność operacyjna segmentu budowlanego w okresie 9 miesięcy br. wyniosła 5,44% wobec 3,82% rok wcześniej. W segmencie usługowym było to odpowiednio: 13,87% wobec 12,51%. Rentowność operacyjna grupy ogółem wyniosła w tych okresach odpowiednio: 7,52% wobec 4,5%.

Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. W 2020 r. miał 8,38 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica giełda | akcje polenergia | biomed lublin gpw | akcje pekao | gpw ccc | pge kurs akcji | mercator cena akcji |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here