TMS


Geodeta mierzący odległościBudimex to największa spółka budowlana notowana na GPW, która posiada zdolności i możliwości finansowe do udziału w naprawdę dużych projektach, które są poza zasięgiem małych i średnich firm. Ale jak pokazał to miniony półtoraroczny okres, nie uchroniło to notowań akcji spółki przed dotkliwymi spadkami. Jest to zarazem bardzo cenna lekcja dla wszystkich inwestorów na temat tego, że na giełdzie nie ma tzw. bezpiecznych spółek. Niezależnie od ich wielkości akcje każdej spółki mogą w znacznym stopniu stracić na swojej wartości. Najlepszym tego przykładem są akcje amerykańskiej spółki General Electric notowanej na NYSE, które przez ostatnie dwa lata straciły na wartości 75%.

Ale jeśli spółka jest dobrze zarządzana i do tego posiada odpowiednie zasoby, by skutecznie konkurować na rynku, to wcześniej czy później inwestorzy instytucjonalni zachęceni niską wyceną zaczną akumulować takie akcje przyczyniając się tym samym do wyhamowania spadków. Wówczas będziemy świadkami tzw. trendu bocznego, który może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. W takim właśnie trendzie znajdują się teraz akcje Budimeksu, które w ostatnim czasie próbują się z niego wyłamać.

Notowania Budimexu

Przedstawia odwróconą formację RGR oraz docelowy poziom wzrostów, gdyby doszło do skutecznego wybicia (być może wydarzy się to już dzisiaj 7.12.18). Takie przełamanie może być dla bardziej konserwatywnie nastawionych inwestorów sygnałem zakończenia trendu spadkowego. Jeśli faktycznie tak by się stało, to Budimex może być jednym z liderów pośród spółek z indeksu MWIG40.

Notowania Budimexu


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Na tym wykresie szczególnie zwróciłem uwagę na wolumen, który może budzić pewne obawy, dlatego doradzam, by podczas ewentualnej zwyżki analizować siłę popytu, czyli poziom wolumenu w trakcie sesji zakończonych zwyżkami. Pamiętajmy, że   na ogólnym rynku nie mamy jeszcze do czynienia z hossą i rynek jest w dalszym ciągu bardzo wyczulony na negatywne informacje.

Notowania Budimexu

Pokazałem tutaj, w jaki sposób powinno wyglądać skuteczne inwestowanie i jak należy wykorzystywać układ średniej EMA 30 oraz konsolidacje podczas tendencji wzrostowej. Innymi słowy, warto być cierpliwym na rynku akcji i poczekać aż pojawi się odpowiednia okazja do zajęcia pozycji.

Jarosław Kostrzewa, Doradca Inwestycyjny i Makler Papierów WartościowychNoble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here