Naga MarketsGeodeta mierzący odległościBudimex zdecydował się umożliwić “wąskiej wyselekcjonowanej grupie” podmiotów przeprowadzenie badania due diligence Budimex Nieruchomości, podała spółka. Oferty na zakup tej spółki mają wpłynąć do 21 grudnia br., a decyzja w sprawie transakcji ma zapaść do 31 grudnia br.

Budimex planuje realizację swojej strategii

“Po tym etapie Budimex będzie oczekiwał od potencjalnych inwestorów potwierdzenia ich dalszego zainteresowania nabyciem udziałów, poprzez złożenie ofert do 21 grudnia 2020 r.” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W oparciu o wyniki powyższych czynności Budimex podejmie decyzję o dalszych działaniach w ramach procesu, w tym o udzieleniu wyłączności wybranemu podmiotowi. Ewentualna decyzja w tym zakresie będzie uwzględniała wszelkie elementy przedstawionych ofert, podkreślono.

“Decyzja będzie podjęta do 31 grudnia 2020 r. i będzie uzależniona od wypełnienia przez potencjalnego inwestora zakładanych na danym etapie warunków transakcji, nie tylko w zakresie warunków finansowych” – czytamy dalej.

Budimex zastrzegł, że powyższa decyzja nie oznacza rezygnacji z pozostałych opcji strategicznych.

Na początku listopada br. prezes Dariusz Blocher poinformował w rozmowie z ISBnews.TV, że zainteresowanych nabyciem udziałów Budimex Nieruchomości jest ponad 50 podmiotów.

W lipcu Budimex podjął decyzję o rozpoczęciu procesu przeglądu opcji strategicznych segmentu deweloperskiego grupy. Pod koniec sierpnia Budimex dokonał wyboru zewnętrznego doradcy strategicznego i zawarł umowę z Santander Bank Polska – Santander Biuro Maklerskie, z którym najpóźniej do 30 czerwca 2021 r. przeprowadzi przegląd opcji.

Pod koniec września Budimex podał, że nie rezygnując z pozostałych opcji strategicznych segmentu deweloperskiego, postanowił zbadać w pierwszej kolejności zainteresowanie rynku opcją zbycia udziałów Budimeksu Nieruchomości.

Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. W 2019 r. miał 7,57 mld zł skonsolidowanych przychodów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here