Naga MarketsBudimexNabycie Budimeksu Nieruchomości przez Cornerstone Partners oraz grupę Crestyl to szansa na szybkie i wymierne rezultaty, ocenił prezes Damian Kapitan. Ponadto transakcja umożliwi dywersyfikację działalności spółki.

“Połączenie z tak doświadczonymi i profesjonalnymi partnerami z pewnością bardzo szybko da wymierne rezultaty wzmocnione efektem synergii. Pozwoli utrzymać rozwój dotychczasowego biznesu deweloperskiego Budimeksu Nieruchomości, a jednocześnie umożliwi oczekiwaną dywersyfikację” – powiedział Kapitan, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Prezes zapewnił także, że segment mieszkaniowy, w którym specjalizowała się spółka, będzie kontynuowany i rozwijany.

Budimex SA poinformował dziś, że podpisał umowę warunkową sprzedaży Budimeksu Nieruchomości za 1 513 mln zł minus dywidenda za 2020 r. Warunkiem koniecznym do zawarcia umowy ostatecznej jest uzyskanie przez nowych właścicieli zgody Prezesa UOKiK. Decyzja o sprzedaży została poprzedzona kilkumiesięcznym procesem przeglądu opcji strategicznych rozpoczętym w lipcu 2020 r. Wybrani przez Budimex SA inwestorzy – Cornerstone Partners oraz grupa Crestyl – przejmą pakiet całościowy spółki.

Cornerstone Partners to firma inwestycyjna z 20-letnim doświadczeniem, która prowadzi transakcje private equity w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Specjalizuje się w zarządzaniu aktywami i budowaniu ich wartości. Osiągnięcia spółki są doceniane na wielu europejskich rynkach.

Z kolei Crestyl to grupa deweloperska działająca głównie w Czechach. Jest liderem na rynku projektów wielofunkcyjnych, tj. mieszkaniowych, biurowych i handlowych w kategorii premium.

“Oba podmioty posiadają kapitał, kompetencje i know-how, które pozwolą stworzyć wspólnie z Budimeksem Nieruchomości grupę deweloperską aktywną w wielu obszarach rynku nieruchomościowego w Polsce” – zakończono w informacji.

Budimex Nieruchomości wybudował dotychczas ponad 17 500 mieszkań, w realizacji ma kilkanaście projektów w 5 miastach Polski, a atrakcyjny bank ziemi pozwala na wybudowanie 6 500 mieszkań. Miniony rok spółka zakończyła rekordowym wynikiem przedsprzedaży na poziomie 1 672 mieszkań.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here