Naga MarketsBudimex ma umowę na obwodnicę Lipska w woj. mazowieckim za ok. 110 mln złGeneralna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zleciła Budimeksowi zaprojektowanie i budowę prawie 6,5-kilometrowej obwodnicy Lipska w ciągu DK79 za ok. 110 mln zł, podała Dyrekcja. To jedna z 9 mazowieckich obwodnic realizowana w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.

Budimex z nową umową o wartości prawie 110 mln zł

“Wykonawcą inwestycji jest Budimex. Umowa o wartości prawie 110 mln zł zostanie zrealizowana w ciągu 35 miesięcy od daty jej zawarcia. Przy czym najpóźniej 12 miesięcy po zawarciu umowy wykonawca ma złożyć wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Po uzyskaniu decyzji do czasu realizacji nie wlicza się przerw zimowych od 16 grudnia do 15 marca. Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest w II kwartale 2024 r.” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ramach kontraktu wykonawca przygotuje projekt budowlany, uzyska niezbędne decyzje, a następnie wybuduje drogę.

Trasa o długości 6,4 km poprowadzona będzie w układzie północ-południe, po zachodniej stronie miejscowości Lipsko. Początek obwodnicy planowany jest około 350 m na północ od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 754, koniec około 500 m od nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 747. Jednocześnie zachowane zostaną najwyższe wymogi ochrony środowiska, zdrowia i życia mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju, podano także.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here