Naga MarketsBudimex ma umowę na most pieszo-rowerowy przez Wisłę w Warszawie za 121 mln złWarszawa, 23.11.2021 (ISBnews) – Budimex podpisał umowę na realizację w formule “buduj” mostu pieszo-rowerowego przez Wisłę, który ma połączyć centrum Warszawy z Pragą Północ, za 120,96 mln zł brutto, podała spółka. Koniec robót nastąpić ma w lutym 2024 r.

“Most ten ma liczyć 452 metry – będzie to najdłuższa przeprawa dla pieszych i rowerzystów w Polsce oraz jedna z największych tego typu inwestycji w Europie. Dzięki budowie nowego mostu Praga stanie swego rodzaju ‘przedłużeniem’ Śródmieścia Warszawy. Inwestorem kontraktu jest stołeczny Zarząd Dróg Miejskich” – czytamy w komunikacie.Most ma połączyć brzegi Wisły na wysokości ul. Karowej i ul. Stefana Okrzei. Przebycie trasy kładką ma zająć 6 minut pieszo lub 2 minuty rowerem. Most pieszo-rowerowy łączyć będzie odnowioną część prawobrzeżnej Warszawy z Bulwarami Wiślanymi. Dla pieszych powstanie ciąg łączący ul. Ząbkowską z Powiślem i dalej Krakowskim Przedmieściem, natomiast dla rowerzystów powstać ma korytarz rowerowy, łączący Pragę i Targówek z Powiślem, Śródmieściem i Wolą, wymieniono.

“Prace budowlane przygotowawcze do budowy rozpoczynamy już w tym tygodniu. Zaczynamy od inwentaryzacji obiektów sąsiadujących z budową oraz od badania dna Wisły w miejscu budowy” – powiedział dyrektor Rejonu Dywizji Budownictwa Infrastrukturalnego Budimex Dariusz Demianiuk, cytowany w komunikacie.

Konstrukcja mostu będzie stalowa, a konstrukcja filarów żelbetowa. Filary mostu będą konstruowane z poziomu rzeki. Zgodnie z warunkami kontraktowymi, Budimex zapewni ciągły ruch na Bulwarach Wiślanych, ale będzie on ograniczony. Montaż konstrukcji stalowej w częściach skrajnych będzie się odbywać z lądu, a część środkowa z jednostek pływających. Jednopoziomowa, pieszo-rowerowa przeprawa przez Wisłę ma być wykonana ze stali pokrytej farbą w kolorze kortenu. W najszerszym punkcie most mierzyć ma 16,3 m, natomiast w najwęższym 6,9 m. szerokości, podano także.

Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 8 382,24 mln zł w 2020 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje kruk | blik | notowania bitcoina | kurs budimex | kęty akcje | jak handlować funtem | enea giełda |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here