Naga MarketsPogorszenie nastrojów na warszawskim parkiecie, do czego doszło w ostatnich kilku tygodniach, jest bardzo widoczne poprzez pryzmat notowań Budimeksu. Akcje koncernu z branży budowlanej nadal się znajdują w trendzie wzrostowym mającym już 5 lat, ale obecna korekta jest najgłębszą z dotychczasowych i niewykluczone, że sprzedający jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa.


W zaledwie miesiąc akcje Budimeksu potaniały z rekordowych 287,70 PLN do 225,65 PLN. Dopiero w tym miejscu popytowi udało się przejąć inicjatywę. Co więcej, doszło do objęcia hossy, aczkolwiek dalsze zapędy kupujących zostały szybko poskromione w pobliżu 243,80 PLN (poprzedni wyższy dołek w sekwencji wzrostowej). W efekcie na interwale H4 mamy do czynienia z odwróconym młotem, który jest potwierdzany przez kolejną świecę podażową. Co prawda obecnie przyjmuje ona kształt pin baru, ale impet podaży jest na tyle duży, że test dołków z początku czerwca jest prawdopodobny. Co więcej, układ opadających średnich kroczących (tutaj 8- oraz 21-okresowej) faworyzuje stronę podażową.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Notowania Budimexu w ubiegłym tygodniu zyskiwały nawet ponad 10%, po tym, jak spółka zgłosiła najtańszą ofertę na rozbudowę drogi ekspresowej S3 za kwotę około 360 mln PLN. Jest to i tak o 35 mln PLN więcej, niż wynosi budżet projektu, ale wydaje się, że jest to główny faworyt do przejęcia tego kontraktu.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here