Naga MarketsBudimexBudimex, nie rezygnując z pozostałych opcji strategicznych segmentu deweloperskiego, postanowił zbadać w pierwszej kolejności zainteresowanie rynku opcją zbycia udziałów Budimeksu Nieruchomości, podała spółka.

Budimex postanowił zbadać w pierwszej kolejności zainteresowanie rynku opcją zbycia udziałów Budimeksu Nieruchomości

“Opcja ta na obecnym etapie wydaje się najbardziej korzystna i pozwalająca na najszybsze zbadanie faktycznego zainteresowania inwestorów. Rozpoczęcie tego procesu, tak jak wyżej wskazano, nie oznacza rezygnacji z pozostałych opcji strategicznych” – czytamy w komunikacie.

W lipcu Budimex podjął decyzję o rozpoczęciu procesu przeglądu opcji strategicznych segmentu deweloperskiego grupy. Pod koniec sierpnia Budimex dokonał wyboru zewnętrznego doradcy strategicznego i zawarł umowę z Santander Bank Polska – Santander Biuro Maklerskie, z którym najpóźniej do 30 czerwca 2021 r. przeprowadzi przegląd opcji.

Te artykuły również Cię zainteresują

Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. W 2019 r. miał 7,57 mld zł skonsolidowanych przychodów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here