Naga Markets“Sezon na dywidendę” – to blok, w którym łączymy analizę ciekawych spółek, które mają szansę wzrastać, a dodatkowo zamierzają w najbliższym czasie wypłacić dywidendę. Pokazujemy i informujemy, do kiedy należy kupić akcje aby nabyć prawo do niezwykle przyjemnej premii w postaci dywidendy. Sezon wypłaty dywidend za zeszły rok niebawem się zaczyna…

Budimex – jedna z największych firm budowlanych w Polsce. W dniu wczorajszym poznaliśmy wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2014 roku. Spółka wypracowała w I kw. 42,8 mln zł zysku netto, wobec 34,9 mln zł rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują

Wynik okazał się 11,6 proc. wyższy od konsensusu, który przewidywał 38,3 mln zł zysku netto. 52,5 mln zł zysku z działalności operacyjnej w porównaniu z 42,6 mln zł przed rokiem. EBIT był 14,4 proc. wyższy od konsensusu, gdyż analitycy zakładali, że będzie on na poziomie 45,9 mln złotych.

Wyniki finansowe okazały się ponad 10% powyżej prognoz. Niedawno okazało się, że firma wygrała przetarg na przebudowę infrastruktury tramwajowej w Gdańsku. Portfel zamówień na koniec marca wyniósł ponad 4,5 mld zł i jest wyższy niż na koniec 2013 roku. W pierwszym kwartale spółka podpisała kontrakty na ponad 800 mln zł.

Dzisiaj jest ostatni dzień na zakup akcji w celu nabycia jednej z najwyższych dywidend w tym roku: 11,85 zł, która zostanie wypłacona 21 maja. Należy mieć akcje na rachunku w momencie zamknięcia dzisiejszej sesji. Wydaje się, że pozytywne wyniki finansowe w połączeniu ze sporą obniżką kursu mogą zwiększyć zainteresowanie inwestorów.

Na piątkowym otwarciu od kursu zostanie odcięta wartość dywidendy. Na powyższym wykresie zaznaczyłem miejsce, w którym znajdzie się cena. Jest to linia trendu oraz powrót (retest) linii korekty. Wykres przedstawia 2 letni okres, w którym linia trendu była wręcz idealnie respektowana. W ubiegłym roku po odcięciu dywidendy kurs szybko powrócił do wzrostów, zobaczymy czy i tym razem scenariusz się powtórzy.

Drugą spółką, która w najbliższym czasie wypłaci dywidendę jest Millenium. Akcje należy kupić najpóźniej w piątek.

W przypadku Millenium dywidenda jest znacznie niższa. Korekcja kursu na poniedziałkowej sesji doprowadzi do powtórnego testu linii trendu. Warto spojrzeć na podobieństwo do poprzedniej korekty, kiedy także spadki układały się w formację klina, a wybicie nastąpiło przy linii trendu.


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek z GPW na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here