Naga MarketsBudimex chce zainwestować 50-100 mln zł w OZE na przełomie rokuWarszawa, 09.11.2021 (ISBnews) – Budimex analizuje zakup spółki – właściciela farmy wiatrowej, wynika z wypowiedzi prezesa Artura Popko. Zapowiedział, że grupa chce zainwestować w OZE kwotę z przedziału 50-100 mln zł na przełomie 2021/2022.

“Podchodzimy ostrożnie do tego, co się dzieje w OZE. Ceny materiałów (paneli PV) jak i ceny gotowych projektów ulegają często wzrostowi z dnia na dzień. W tej chwili mocno rozważamy inwestycje w farmy wiatrowe, przeprowadzamy due diligence jednej ze spółek, jeżeli wyjdzie pozytywnie, to dojdzie to transakcji. To, co chcemy zainwestować na przełomie kolejnego roku to jest rząd wielkości między 50 a 100 mln zł” – powiedział Popko podczas konferencji prasowej.Na początku listopada członek rady nadzorczej i były prezes spółki Dariusz Blocher poinformował ISBnews, że Budimex zamierza być obecny na rynku odnawialnych źródeł energii i planuje poinformować o nowym przedsięwzięciu w tym segmencie jeszcze w tym roku.

Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. W 2020 r. miał 8,38 mld zł skonsolidowanych przychodów.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here