Naga MarketsBudimexW ramach dywersyfikacji biznesu Budimex może w tym roku złożyć pierwsze oferty na nowych rynkach geograficznych i sfinalizować małe projekty akwizycyjne w obszarze usługowym, poinformował prezes Dariusz Blocher.

InvestCuffs

“Rozważamy bardzo poważnie dywersyfikację geograficzną w Czechach, na Słowacji i w Niemczech i myślę, że już w tym roku się mogą pierwsze nasze oferty tam pojawić” – powiedział Blocher podczas wideokonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Drugim kierunkiem dywersyfikacji jest rozwój segmentu usługowego.

“Jesteśmy bliscy sfinalizowania małych projektów akwizycyjnych w obszarze FBSerwis, czyli usług. Mamy trzy takie [podmioty] gdzie jesteśmy na końcowym etapie negocjacji. Chciałbym, żeby w ciągu 3 lat od dzisiaj FBSerwis osiągnęła 1 mld zł, z czego 2/3 będzie pochodziło z akwizycji a 1/3 z rozwoju organicznego. To jest bardzo możliwe. Niestety, nie ma dużych podmiotów do przejęcia” – powiedział prezes.

Wyjaśnił, że celem akwizycji mogą być spółki z przychodami do 100 mln zł, które mogą kosztować 100-200 mln zł. To np. podmioty dysponujące Regionalną Instalacją Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK).

“Będziemy też pracowali nad strategią długoterminową, ale to się nie wydarzy w tym roku, żeby zaistnieć na rynku energii odnawialnej ale jako inwestor, nie tylko wykonawca” – poinformował także prezes.

Ocenił także, że sprzedażą Budimeksu Nieruchomości grupa raczej kończy zbywanie aktywów non-core.

“Raczej już pozbyliśmy się tych aktywów, które uznawaliśmy za niekorowe” – powiedział Blocher. Pytany o Mostostal Kraków wskazał, że ta spółka uzupełnia część budowlaną grupy i raczej nie będzie przedmiotem sprzedaży.

Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. W 2020 r. miał 8,38 mld zł skonsolidowanych przychodów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here