Naga MarketsBudimex jest spółką budowlaną, oferującą usługi infrastrukturalno – usługowe.

budimex
źródło xStation 5

Spółka przez wiele lat swojej obecności na giełdzie zdobyła rzesze wiernych akcjonariuszy, których po za stabilnymi wynikami finansowymi, przy spółce zatrzymywały całkiem atrakcyjne dywidendy. Niedawno zaczęły się problemy, niższe marże i spadające zyski oraz zapowiedzi trudnego okresu dla spółki, stworzyły obawy co do przyszłych dywidend. Pogorszenie wyników zostało silnie wycenione przez rynek, gdyż spółka zanotowała silny rajd spadkowy. Patrząc jednak na historię, tak silna przecena, którą można porównać ze spadki z 2007 roku, może oznaczać okazję inwestycyjną, oczywiście pod warunkiem przynajmniej utrzymania niezłych wyników. Według słów prezesa spółki, sytuacja powinna zacząć się poprawiać od końca bieżącego roku. Warto też podkreślić, że mimo iż spółka notuje spadek zysku netto, to jednak cały czas utrzymywana jest pozytywna dynamika wzrostu przychodów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ponadto spółka zamierza wypłacić dywidendę za 2018 rok, a więc skoro firma jest w stanie to robić w gorszym okresie, to nie jest z nią aż tak źle, jak wycenił to rynek w ostatnich 2 latach. Już 26 kwietnia poznamy raport za pierwszy kwartał. Pozytywne informacje powinny pomóc w podtrzymaniu odbicia. Najnowszy raport z rekomendacją podnosi cenę docelową dla spółki do 146 zł. Analitycy oczekują poprawy zysków już w tym roku i utrzymania tego trendu w 2020 roku. Prognoza dotyczy także spowolnienia wzrostu kosztów budowy oraz wzrostu marży. Obecne wzrosty są porównywalne z tymi na przełomie 2017 i 2018 roku. Na razie jednak nie widać silniejszej reakcji podażowej. Wydaje się więc, że kurs może zmierzać nawet do okolic 170 zł, gdzie mamy dołki z poprzednich lat.

Czytaj także: J.W. Construction [JWC], Ten Square Games [TEN] – Gorące spółki dnia

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here