Naga MarketsBudimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial.

budimex
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas środowej sesji o około 3%, jednak nie zanotowano znacząco wyższych obrotów. Powodem odbicia była publikacja wyników za 2018 rok. Z raportu wynika, że spółka miała 7,38 mld zł przychodów i 305,42 mln zł zysku netto. Szczególnie cieszy utrzymująca się na stabilnym poziomie sprzedaż. Wyniki były dość zgodne z oczekiwaniami, reakcja rynku jest pozytywna. W jednej z wypowiedzi wskazano także, że spółka będzie w stanie wypłacić dywidendę, aczkolwiek jest za wcześnie aby podać jej wysokość. Spoglądając na wykres, widać że notowania w tym roku wyglądają słabo, mimo że siła spadków osłabła. Jeżeli uda się przełamać tegoroczny układ coraz niższych wierzchołków, wydaje się, że kurs mógłby rosnąć do oporu przy 135 zł.

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – Santander, KGHM, mBank

Rafako S.A. jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki.

rafako
źródło xStation 5

Spółka znalazła się w czołówce najsilniejszych firm środowej sesji. Jej notowania szły w górę o około 8% przy bardzo wysokich obrotach. Powodem zwyżki była informacja o tym, że oferta spółki została wybrana przez Muzeum Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II, jako najkorzystniejsza w postępowaniu przetargowym w przedmiocie budowy siedziby muzeum w Toruniu. Wartość oferty to 117,7 mln zł netto. Termin realizacji to 100 tygodni od dnia zawarcia umowy. Na wykresie mamy przełamanie linii trendu, co może oznaczać zwyżkę w kierunku najbliższego oporu, na jaki składa się szczyt z października ubiegłego roku. Cena zdaje się więc mieć otwartą drogę do okolic 2,30 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here