Naga MarketsW trakcie piątkowej sesji na warszawskim parkiecie zyskiwało ponad 36% z wszystkich notowanych spółek, generując łączny obrót rzędu 213 milionów na ponad 20 tysiącach transakcji. Wśród nich najsilniejsze wzrosty przy jednocześnie dużym wolumenie transakcyjnym zanotowały spółki Budimex (+4,13%) i Boryszew (+3,61%).

Grupa Budimex tworzy jedną z największych grup budowlanych w Polsce. Obecnie, jako przedsiębiorstwo infrastrukturalno–usługowe, Budimex koncentruje się na rynku polskim. Będąc generalnym wykonawcą, oferuje usługi w sektorach infrastruktury: drogowej, kolejowej, lotniskowej, budownictwa kubaturowego, energetycznego, przemysłowego i ekologicznego. Pomimo silnego trendu wzrostowego, który można zaobserwować na notowaniach spółki od końca 2012 roku, od maja 2017 Budimex pozostaje w korekcie spadkowej odnotowując spadek o ponad 50% (z 246 zł do 105 zł za akcję).

Te artykuły również Cię zainteresują
Obecnie notowania spółki odbijają od lokalnych minimów, a piątkowa sesja zamknęła się na poziomie 121 zł. Powodem silnych wzrostów była reakcja inwestorów na podpisaną umowę Budimexu z Zarządem Transportu Miejskiego w Kielcach na budowę centrum komunikacyjnego polegającą na przebudowie, rozbudowie i modernizacji istniejącego Dworca Autobusowego przy ul. Czarnowskiej. Wartość prac ma wynieść 68,72 mln zł brutto (55,87 mln zł netto). Przewidywany termin wykonania prac to 22 miesięcy od daty zawarcia umowy.

“Specyfiką tego kontraktu jest jego lokalizacja. Będziemy realizować obiekt w centrum miasta. Jakość realizacji, terminy i bezpieczeństwo tej budowy będą na najwyższym poziomie jak każdej inwestycji którą realizuje Budimex” – powiedział prezes spółki Dariusz Blocher.

Grupa kapitałowa Boryszew SA jest jednym z największych prywatnych holdingów przemysłowych. Przedsiębiorstwa wchodzące w skład grupy zajmują się produkcją komponentów dla sektora motoryzacyjnego, materiałów chemicznych (m.in. płyn chłodniczy Borygo), tlenków metali, elementów metalowych. Po wielu akwizycjach głównymi liniami biznesowymi są obecnie: półfabrykaty z metali kolorowych i ich stopów, przewody samochodowe i plastikowe elementy wnętrz dla globalnych producentów aut, łożyska oraz wyroby chemiczne (włókna syntetyczne, płyny do chłodnic i klimatyzacji).

Spółka od 2004 pozostaje w trendzie bocznym z górnym ograniczeniem konsolidacji w okolicach poziomu 12,50 zł za akcję. Od marca 2017 roku notowania pozostają w trendzie spadkowym z lokalnym dołkiem w okolicach 5.50 zł, który został wyrysowany podczas jednej z ostatnich sesji w czerwcu br. Piątkowa sesja zamknęła się na solidnym plusie na poziomie 6.89 zł. Głównym czynnikiem odpowiadającym  za piątkowe wzrosty były dobre wyniki Impexmetalu, który wchodzi w skład grupy Boryszew. Impexmetal odnotował 54,27 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2018 r. wobec 43,64 mln zł zysku rok wcześniej. Natomiast zysk operacyjny wyniósł 62,22 mln zł wobec 53,19 mln zł zysku rok wcześniej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here