Naga Markets
Author: Emilian Robert Vicol Creative Commons Attribution License.
Author: Emilian Robert Vicol
Creative Commons Attribution License.

W dzisiejszym oświadczeniu FOMC (godzina 20:00) rynki nie spodziewają się większych zmian. Istnieje bardzo duża szansa, że sformułowanie „sporo czasu” opisujące okres pomiędzy zamknięciem QE3 a pierwszą podwyżką stóp procentowych zostanie zmienione.

Bank of Tokyo Mitsubishi (BTMU) zauważa jednak, że nawet brak zmian w samym oświadczeniu nie blokuje Janet Yellen przed odsłonięciem rąbka tajemnicy podczas konferencji prasowej zaplanowanej na godzinę 20:30:„Spodziewamy się, że pani Prezes zmieni ton wypowiedzi zaznaczając, że jesteśmy coraz bliżej wprowadzenia zmian i osiągnięcia zakładanych celów polityki monetarnej. Jakiekolwiek reakcje rynkowe na gołębie oświadczenie FOMC zostaną szybko zablokowane przez ogólną retorykę konferencji prasowej” – przewiduje BTMU.

Dolar może osunąć się w związku z posiedzeniem Komitetu. Wszystko tak naprawdę zależało będzie od samej Janet Yellen oraz formy jaką przybierze konferencja prasowa. BTMU spodziewa się potwierdzenia, że spadki dolara są słabe – co pozwoli stworzyć silną bazę do wchodzenia w długie pozycje.

Najważniejsze jest to, że rynek kursowy pozostaje daleko w tyle za FEDem jeżeli chodzi o czas wprowadzenia pierwszej podwyżki. Na pewno nie ulegnie to zmianie dzisiejszego wieczoru. BTMU jest więc przekonane, że wzrosty kursu USD otrzymają niezbędne wsparcie i waluta będzie mogła piąć się w górę.

Na EUR/USD na pewno nie zabraknie odpowiednich poziomów technicznych wyznaczających granice osunięć USD:

Poziomy, na których USD może się potencjalnie odbić
Poziomy, na których USD może się potencjalnie odbić


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>XTB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here