Naga MarketsAuthor: Marc de Ruijter
Creative Commons License.

Według Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ (BTMU) na EUR/USD w ostatnim czasie widoczna była zdecydowana zmiana najważniejszych czynników oddziaływujących na ruchy cenowe.

Zmiana ta – zdaniem analityków BTMU – zauważalna jest przede wszystkim w poziomie rentowności, który zaczyna odbiegać od dotychczasowej krzywej dochodowości USA w następstwie posiedzenia FOMC z 19 marca i komentarza prezes FEDu, Jannet Yellen. Pani prezes dała do zrozumienia, że podwyżki stóp procentowych mogą mieć miejsce w niespełna pół roku po całkowitym zakończeniu taperingu luzowania ilościowego.

„Tymczasem członkowie Rady ECB nadal rozmawiają o możliwości potencjalnego, dalszego łagodzenia polityki pieniężnej w celu ograniczenia czynników mogących negatywnie zwiększać ryzyko inflacyjne” – dodaje BTMU.

Krótkoterminowe podejście banku do EUR/USD wyraźnie pokazuje, że waluta jest wyceniana zbyt optymistycznie. Obrazują to również inne analizy, między innymi porównanie 10-letnich, realnych spreadów amerykańskich i niemieckich – wskazują, że euro do dolara znajduje się na niebezpiecznie wysokich poziomach.

Według BTMU ma to wpłynąć na dalsze, nieznaczne osłabienia wspólnej waluty w stosunku do USD przed przyszłotygodniowym posiedzeniem ECB dotyczącym potencjalnych zmian w polityce pieniężnej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here