Naga MarketsBTMU widzi spory potencjał wzrostowy w USD
BTMU widzi spory potencjał wzrostowy w USD

Zgodnie z raportem Bloomberga, indeks dolara amerykańskiego (DXY) zanotował najdłuższy, ciągły okres wzrostów (przez dziesięć tygodni z rzędu), od co najmniej 1967 roku. Sam ich poziom procentowy co prawda nie zapiera jeszcze jednak tchu w piersiach – wynosząc niespełna 6% – wkrótce może się to jednak zmienić.

BTMU (Bank of Tokyo Mitsubishi) w dzisiejszej nocie handlowej skierowanej do swoich klientów zauważa, że dolar nadal posiada bardzo silne tendencje wzrostowe (szczególnie w okresie krótkoterminowym). Amerykańskiej walucie nie powinien przeszkadzać nawet ostatni rekord.„Ciągle miejsce do dalszego rozwoju siły dolarowych byków. Wszystko za sprawą bardzo dobrych wyników amerykańskiej gospodarki i coraz bardziej jastrzębiego podejścia do polityki monetarnej przez FED”

Publikacja finałowego raportu dot. PKB za drugi kwartał bieżącego roku w drugiej połowie tygodnia ma pokazać jeszcze silniejsze odbicie gospodarki USA niż wszyscy się spodziewali. Silne momentum wzrostowe powinno zostać zaznaczone również we wstępnych raportach mówiących o PKB w Q3. Nie możemy zapominać, że dolar amerykański zyskuje na słabnących prognozach innych gospodarek

Na poniższym wykresie widzimy, że dolar pnie się w górę w stosunku do ogromnej ilości walut – od PLN poprzez TRY i ZAR aż po JPY oraz EUR.

Wyniki dolara w 2014 roku
Wyniki dolara w 2014 roku

Dolarowe byki na pewno mają powody do zadowolenia i zdaniem BTMU nie powinny zwalniać tempa.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here