Naga MarketsAUD/USD - czy nowa polityka Chin osłabi Aussie?
źródło: fotolia.com

Rynek walutowy nadal wydaje się być zamknięty w wąskich zakresach handlowych. Wyjątkiem może być tutaj dolar australijski, który zaczął spadać po słabszych od oczekiwanych odczytach inflacyjnych. Całkowity roczny wskaźnik CPI i średnia przeciętna stopy inflacji CPI były o 0,3 punktu słabsze niż oczekiwano, kolejno na poziomie 2,9% oraz 2,6% w pierwszym kwartale bieżącego roku.

W związku z tym, Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ (BTMU) uważa, że jednoprocentowy spadek w przypadku Aussie podkreśla jak bardzo wrażliwy stał się rynek na potencjalne zaostrzenie polityki pieniężnej przez RBA.

„Chociaż do sytuacji takiej jest jeszcze bardzo daleko, to gdyby roczny wskaźnik CPI przesunął się powyżej 3% docelowej granicy, wtedy AUD/USD mógłby posiąść dynamiczny potencjał wzrostowy” – twierdzi BTMU. „Na razie jednak, AUD/USD znajduje się na wyraźnie niskich poziomach. Możemy zachować jednak spokój – najnowsze dane nie są powodem sugerującym, że dalsze ruchy spadkowe są nieuchronne.”

Argumenty przemawiające przeciwko trwałemu ruchowi w dół na Aussie musiałyby zawierać dowody odnośnie stabilizacji chińskiego wzrostu gospodarczego. Odczyt PMI przyniósł w kwietniu wynik 48,3, czyli delikatnie więcej niż w marcu. Pozostają oczywiście pewne obawy odnośnie osłabienia, jednak dane makroekonomiczne nie sugerują przynajmniej pogorszenia obecnej sytuacji. Ostatnie kroki poczynione w celu wsparcia rozwoju gospodarczego w Chinach i potencjał do dalszych działań również nie odbijają się bez echa na AUD/USD – w najbliższej przyszłości para może być dzięki temu dosyć dobrze wspierana.

Więcej na temat obecnej sytuacji na AUD oraz wpływie chińskiej gospodarki na siłę australijskiej waluty przeczytasz w artykule podsumowującym raport Banku Australii.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here