Naga MarketsAuthor: Emilian Robert Vicol
Creative Commons Attribution License.

Zdaniem analityków Bank of Tokyo Mitsubishi UFJ (BTMU), gołębi ton wypowiedzi prezes FEDu w zeszłą środę miał jedynie przelotny wpływ na podważenie wartości dolara. Zdecydowanie ważniejsze okazać mają się dane makroekonomiczne z amerykańskiego rynku, których spodziewamy się w tym tygodniu.

„Podczas gdy nacisk zeszłotygodniowej przemowy skupił się na wolnych mocach przerobowych i wzroście gospodarczym, który nadal jest zbyt słaby i nie podniesie w górę inflacji, to argumenty te z czasem będą słabnąć. W przeciągu najbliższych miesięcy gospodarka umocni się i rynki zaczną to coraz wyraźniej odczuwać” – twierdzi BTMU we wczorajszej nocie klienckiej,

Zdaniem przedstawicieli Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ, najważniejszym elementem składowym danych makro z USA był publikowany w zeszły wtorek raport CPI. Pokazał kolejny wzrost inflacji w sektorze usług – 3-miesięczna annuitetowa stopa wzrosła do 4% w marcu dając najwyższy odczyt od sierpnia 2008 roku. Im dłużej inflacja w sektorze usług będzie utrzymywała się na poziomach marcowych tym szybciej Yellen utraci wiarygodność swoich dotychczasowych wypowiedzi, w których wyraża spore zaniepokojenie odnośnie niskich poziomów inflacyjnych.

”Napływające dane będą kluczowe dla ruchów dolara w najbliższej rentowność. Co do skoku rentowności amerykańskich obligacji w zeszłym tygodniu po przemówieniu Janet Yellen, był on wyraźnym sygnałem, jak daleko gołębia retoryka może zaprowadzić w przypadku określania rentowności rynkowej.” – podsumowuje BTMU.

Indeks dolara dzienny.
Kliknij by powiększyć!


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here