Naga MarketsZeszłotygodniowy opór na wysokości 400USD został pokonany bez większych problemów. Bitcoin do amerykańskiego dolara (BTC/USD) ma obecnie chrapkę na kolejny równy poziom 500USD. Po drodze napotkać może jednak jeszcze jeden lokalny opór.

GRAJ NA BTC DZIĘKI BROKEROWI TOPOPTION


Do analizy wykresów wykorzystywane są przede wszystkim:

  • Linie trendu
  • Poziomy wsparć i oporów
  • Podstawowe formacji analizy klasycznej (trójkąty, kliny, flagi, chorągiewki)
  • Podstawowe formacje Price Action (pin bar, inside oraz outside bar)
  • Zniesienia Fibonacciego do wyznaczania potencjalnych wsparć oraz oporów

BTC/USD W1

BTCUSDW1

Zeszłotygodniowa analiza dla wykresu W1 – oraz niższych interwałów – wskazywała poziom 500.00 jako cel ruchów cenowych. Jak na razie notowania zostały jednak skutecznie zatrzymane przez pomniejszy opór, z którym cena nie potrafi sobie dać rady. Mowa tutaj o strefie 450.00 – w zeszłym tygodniu została przebita, jednak Bitcoin ostatecznie zamykał się pod spodem. Fałszywe wybicie w formie pin bara może sugerować chęć korekcyjnego odwrócenia wzrostów widocznych od września.

BTC/USD D1

BTCUSDD1

Wykres dzienny podobnie jak tydzień temu cały czas kumuluje się w okolicach ceny 450.00USD. Co prawda niedzielna sesja przyniosła silniejsze osunięcie, to cały czas znajdujemy się nad wzrostową, miesięczną linią trendu. Dopiero wyraźne wybicie poniżej wspomnianej linii lub wyjście nad 450.00 (z re-testami w odpowiednie strony) pokaże nam, gdzie przesuwać che się cena.

BTC/USD H4

BTCUSDH4

W analizie wykresu H4 zwracałem uwagę na strefę oporu wyznaczaną przez dwie świece z 12 grudnia. Przez cały tydzień skutecznie blokowały wzrosty – strefa była wielokrotnie testowana). Ostatecznie cena osunęła się do lokalnej strefy wsparcia (wcześniej) oporu na wysokości 425.00, od której odbiła, aby powrócić nad linię trendu z wykresu D1. Na wykresie H4 podobnie jak na wyższym interwale, czekamy na opuszczenie strefy konsolidacyjnej.

INWESTUJĘ W BTCtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here