Naga Marketsanaliza btcPo prawie roku przerwy wznawiamy cykl analiz kryptowalut – pierwsza z nich pojawiła się w zeszłym tygodniu. Kolejne, podobnie jak dzisiaj, publikowane będą po godzinie 15:00 skupiając się na interwale D1 oraz H4 (czasami również W1).

GRAJ NA BTC DZIĘKI BROKEROWI TOPOPTION


Do analizy wykresów wykorzystywane są przede wszystkim:

  • Linie trendu
  • Poziomy wsparć i oporów
  • Podstawowe formacji analizy klasycznej (trójkąty, kliny, flagi, chorągiewki)
  • Podstawowe formacje Price Action (pin bar, inside oraz outside bar)
  • Zniesienia Fibonacciego do wyznaczania potencjalnych wsparć oraz oporów

BTC/USD D1

BTC/USD na wykresie D1
BTC/USD na wykresie D1

W zeszłotygodniowej analizie zwracałem uwagę na lokalny poziom oporu tuż pod 250USD – ostatecznie został pokonany, a popytowa strona rynku była w stanie „wyciągnąć” notowania powyżej średnioterminowej, spadkowej linii trendu oraz horyzontalnego oporu 260USD, nad którym obecnie się uplasowała. Optymizm byków i dynamiczne wzrosty zostały zablokowane jak na razie w strefie 270-272USD, jednak wybicie spadkowej linii trendu pozwala pozytywnie patrzeć na rozwój dalszej aprecjacji.

BTC/USD H4

BTC/USD na wykresie H4
BTC/USD na wykresie H4

Przenosząc się na wykres intraday (H4) wyraźnie widać, że cena po przebiciu linii trendu i oporu 260SD porusza się jak na razie w ponad dziesięciodolarowej konsolidacji. Jej dolne ograniczenie jest bardzo aktywnie testowane, poziom jednak jak na razie odpiera ataki niedźwiedzi.

W szerokiej perspektywie (weekly), bardzo istotnym oporem będzie równy poziom 300USD i właśnie w jego kierunku powinny zmierzać obecne wzrosty.

INWESTUJĘ W BTCConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here