Naga Marketsanaliza btcPo prawie roku przerwy wznawiamy cykl analiz kryptowalut – pierwsza z nich pojawiła się dwa tygodnie temu. Kolejne, podobnie jak dzisiaj, publikowane będą po godzinie 15:00 skupiając się na interwale D1 oraz H4 (czasami również W1).

GRAJ NA BTC DZIĘKI BROKEROWI TOPOPTION


Do analizy wykresów wykorzystywane są przede wszystkim:

  • Linie trendu
  • Poziomy wsparć i oporów
  • Podstawowe formacji analizy klasycznej (trójkąty, kliny, flagi, chorągiewki)
  • Podstawowe formacje Price Action (pin bar, inside oraz outside bar)
  • Zniesienia Fibonacciego do wyznaczania potencjalnych wsparć oraz oporów

BTC/USD D1

btcusd d1

W zeszłotygodniowej analizie zwracałem uwagę na poziom oporu okolic 272.00 pokrywający się z 61,80% zniesienia impulsu spadkowego lipiec-sierpień 2015r. Poziom został pokonany i cena kontynuuje swój wzrostowy rajd. Wczorajsza próba dalszej aprecjacji została jednak bardzo agresywnie zablokowana przez niedźwiedzie – notowania testowały strefę oporu 295.00 oraz 289.50 gdzie przebiega 76,40% zniesienia Fibonacciego. Aktywacja podaży spowodowała, że sesja zakończyła się blisko ceny otwarcia – na wykresie rozrysował się dzienny pin bar z bardzo długim górnym knotem mogący być sygnałem spadków w tym tygodniu.

BTC/USD H4

btcusd h4

Wykres H4 pokazuje, że po kontakcie ze wspomnianą strefą oporu BTC/USD próbowała silniej się osuwać – spadki blokowane są jednak od wczoraj przez lokalną strefę wsparcia wyznaczaną na szczytach z 22 października (280USD) oraz na otwarciu świecy z 25 października (282.50USD).

INWESTUJĘ W BTCConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here