Naga Marketsanaliza btcOstatnia analiza pary kryptowalutowej (BTC/USD) pojawiła się na łamach Comparic.pl 5 stycznia 2015r. Po ponad 10-miesięcznej przerwie powracamy do cyklu, gdyż wirtualna waluta znowu znalazła się na bardzo ciekawych poziomach. W każdy poniedziałek po godzinie 15:00 w dziale Bitcoin pojawiał będzie się przegląd techniczny wykresu D1 oraz H4 (czasami również W1) według wyceny giełdy Bitsamp.

GRAJ NA BTC DZIĘKI BROKEROWI TOPOPTION


Do analizy wykresów wykorzystywane są przede wszystkim:

  • Linie trendu
  • Poziomy wsparć i oporów
  • Podstawowe formacji analizy klasycznej (trójkąty, kliny, flagi, chorągiewki)
  • Podstawowe formacje Price Action (pin bar, inside oraz outside bar)
  • Zniesienia Fibonacciego do wyznaczania potencjalnych wsparć oraz oporów

Na wykresie dziennym notowań BTC/USD widzimy, że praktycznie od początku roku 2015 cena przesuwa się w szerokiej konsolidacji, której górne ograniczenie to okolice 305USD, natomiast dolne mieści się w strefie 208-220USD. Dodatkowo cenę przed silniejszymi spadkami wspiera linia trendu łącząca tegoroczne dołki. W przeciągu bieżącego roku istotna okazała się także rola poziomu 246USD, który regularnie pełnił funkcję wsparcia lub oporu. Notowania ponownie znalazły się na jego wysokości, a wczorajsza sesja przyniosła nawet wyraźne zamknięcie powyżej. Dodając do tego odpowiednie ułożenie 50EMA możemy czekać na pozytywny re-test od góry i na rozwój sytuacji popytowej.

BTC D1
BTC D1

Przybliżając trochę wykres i przenosząc się na notowania intraday (H4), widzimy, że cenie rzeczywiście udało się pokonać wspomnianą strefę wsparcia/oporu. Tuż nad nią (ponad 248USD) utworzył się kolejny lokalny opór wyznaczany przez październikowe szczyty. Cena próbowała testować go kilka świec z rzędu, jednak jak na razie nie udało się go pokonać. Ewentualna próba osunięć będzie blokowana przez klaster wsparć (50EMA + wrześniowa linia trendu + horyzontalny poziom 242USD). Jeżeli rynek nie potraktuje tego jak formację podwójnego szczytu i skupi się na poziomie 246.00, wtedy kolejny cel dla kupujących rysuje się na wysokości 252.00

BTC H4
BTC H4

INWESTUJĘ W BTCConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here