Naga MarketsFormacja „nosa Pinokia” czyli popularny pin bar to jedna z najprostszych i jednocześnie najskuteczniejszych technicznych formacji pozwalająca na identyfikowanie kontynuacji, lub odwrócenia trendu, sprawdzająca się również na rynku kryptowalut. Czy rozrysowany we wtorek jednoświecowy układ pozwoli Bitcoinowi rozrysować nowe ATH?


BTC testuje maksima z pierwszej połowy listopada

Po chwilowym zatrzymaniu pod poziomem szczytów rozrysowanych w pierwszej połowie listopada na wysokości 7890.00, notowania BTC wreszcie pokonały pułap i rozrysowały nowe ATH. Wtorkowa sesja natomiast zakończyła się na wykresie dziennym wspomnianym pin barem, którego dolny, długi knot testuje dawny opór od góry. Re-testy tego typu w połączeniu z układem technicznym często stosowane są przez traderów Price Action do wchodzenia w pozycję:

BTC/USD dzięki TradingView

Należy oczywiście pamiętać, że cena z każdym kolejnym impulsem wzrostowym porusza się po niezbadanych wcześniej terenach. Co więcej, oprócz czterosesyjnej deprecjacji do 5544.00, Bitcoin od kilku ostatnich miesięcy nie widział silniejszej korekty. Aby ta jednak mogła się zrealizować – co obecnie traktowane jest jako scenariusz alternatywny – niezbędne byłoby wybicie strefy 7890.00-7590.00 i jej przetestowanie od spodu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here