Naga MarketsBTC/USD w dzisiejsze południe handlowany jest w okolicach 585USD (wycena Bitstamp), LTC/BTC trzyma się natomiast na poziomie 0.01276USD (według BTC-e). Obie pary kryptowalutowe znajdują się w spadkowym momentum – na Bitcoinie generowany jest jednak bardzo wysoki wolumen co może sprzyjać zmienności. LTC/BTC porusza się natomiast w okolicach krótkoterminowej linii trendu, przy której warto szukać sygnałów zakupowych.

BTC/USDBitcoin do dolara amerykańskiego opada nieprzerwanie od początku lipca, cały czas znajdując się poniżej miesięcznej linii trendu spadkowego. Cena pod koniec miesiąca ponownie dotknęło istotnego historycznie wsparcia w okolicach 555-556USD. Kiedy ostatni raz cena znajdowała się w tych okolicach (połowa i koniec czerwca 2014) byliśmy świadkami dynamicznych odbić. W tym przypadku było podobnie, cena jednak oparła się o 50% zniesienia lokalnego szczytu z 2 lipca i ponownie zaczęła dynamicznie opadać. Do zatrzymania osunięć doszło na połączeniu stromej linii wzrostowego momentum oraz zniesieniu Fibo 23.8%.

Warto zwrócić uwagę, że historycznie para bardzo silnie respektuje poziomy Fibo traktując je jako ważne wsparcia oraz opory (na przykład 61.8% zniesienia na 618.66) albo 76.4% na 633.36). Wspierana obecnie cena powinna w tym tygodniu piąć się do góry na H4 spotykając pierwszy opór na 38.2% Fibo a następny na 50% zniesienia, gdzie dodatkową moc tej strefie nadaje ograniczenie trendu spadkowego. W miejscu tym powinniśmy szukać okazji sprzedażowych – oczywiście po wcześniejszym wystąpieniu sygnału do otwierania shortów.

LTC/BTC

Litecoin do Bitcoina podobnie jak BTC/USD znajduje się w trendzie spadkowym rozpoczętym przez szczyty z połowy miesiąca. Większe znaczenie posiada obecnie zaznaczona na czerwono linia podażowego momentum. Cenie w weekend udało się ją przebić, ale od kilkunastu świeczek osuwa się po niej zbliżając do dolnej bandy konsolidacji (rozpoczętej 25 lipca), która stanowi jednocześnie silny historycznie poziom wsparcia (na 0.01249). Ostatnio (12 lipca) po odbiciu od tego poziomu cena poszła bardzo dynamicznie w górę tworząc lokalny szczyt.

Obecnie powinniśmy poszukiwać sygnałów zakupowych – trzeba jednak uważać na górne ograniczenie konsolidacji na 0.01320, które może zatrzymać dłuższe ruchy wzrostowe. Kolejnym poziomem oporu jest niebieska linia trendu na 0.01350.

invest

Analizy techniczne kryptowalut wykonywane są przy użyciu narzędzia, które znajdziecie w sekcji Wykresy Online na naszej stronie (link). Rozbudowane możliwości, niezwykle prosta obsługa i możliwość śledzenia wszystkich najważniejszych światowych instrumentów w jednym miejscu!Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here