TMS


Dzisiaj na Bitcoinie czekać mogą nas naprawdę ciekawe ruchy. Wszystko za sprawą aukcji dotyczącej prawie 30 tysięcy Bitcoinów skonfiskowanych właścicielom Silk Road – internetowej giełdy wymiany nielegalnych towarów (przede wszystkim narkotyków). Ostateczny termin składania ofert cenowych dotyczących zakupu przejętych BTC miał miejsce w piątek, jednak ostatnia sesja podziału pomiędzy licytujących została zaplanowana na dzisiaj. Jeszcze do wczorajszego wieczora wszystko wskazywało na to, że przed otrzymaniem jakichkolwiek informacji wewnętrznych traderzy nie podejmą żadnych odważniejszych decyzji i cena utrzyma się na stabilnym poziomie.

Poniedziałkowy poranek (już od godziny 5:00) przynosi jednak bardzo ciekawe ruchy na BTC/USD. W przeciągu zaledwie kilkunastu minut cena podskoczyła z około 595USD do poziomu 635. Obecnie natomiast przesuwa się w zakresie 630-625USD. Czy możemy przez to rozumieć, że na rynek trafiły jakieś informacje odnośnie wyników aukcji? Jak na razie ciężko cokolwiek powiedzieć – musimy poczekać na oficjalne podanie rezultatów.

Na wykresie czterogodzinnym BTC/USD widzimy momentum wzrostowe kształtujące się od 25 czerwca, kiedy cena z dużą skutecznością testowała lokalne wsparcie (dołek z 27 maja, oraz 13-15 czerwca). Miejsce miało podejście do przedziału 590-600 (27 czerwca, piątek) gdzie cena utrzymywała się praktycznie przez cały weekend w oczekiwaniu na ostateczną decyzję ze strony funkcjonariuszy odpowiedzialnych za prowadzenie licytacji przejętych Bitcoinów.

Zaznaczona żółtym prostokątem strefa ponad dwutygodniowego oporu została dynamicznie przebita przez dwie ostatnie świeczki na wykresie czterogodzinnym. Jeżeli prędkość tego rajdu się utrzyma, wtedy z technicznego punktu widzenia cena dojść może nawet do poziomu 650USD (początki lokalnych szczytów). Najpierw powinniśmy jednak poczekać na wyraźne pokonanie 76,4% zniesienia Fibo (633,34USD) i wyjście poza silnie wzrostowy kanał.

Wykres BTC/USD na interwale H4

Należy pamiętać, że dzisiejsze dane publikowane przez US Marshalls mogą wpłynąć na bardzo silną zmienność Bitcoina. Właśnie dlatego z jakimikolwiek decyzjami warto się wstrzymać i dokładnie obserwować rynek w przeciągu dzisiejszego dnia, dołączając do kształtującego się ruchu.

Co do LTC/BTC, to w zeszłotygodniowej analizie zwracaliśmy uwagę na wąski, delikatnie osuwający się zakres spadkowy. Ostatecznie doczekaliśmy się wybicia z tego zakresu dołem i osiągnięcia lokalnego celu w okolicach dołka na 0.0156. Poziom był testowany przez pięć kolejnych świeczek z rzędu, gdzie doskonale sprawdzał się jako wsparcie. Ostatecznie jednak został pokonany, przetestowany dwukrotnie (tym razem już jako opór)i sprowadził cenę LTC/BTC do poziomu 0.0152. Po krótkiej, weekendowej konsolidacji doczekaliśmy się silnych osunięć, które są spowodowane dynamiczną wyprzedażą tracącego wartość Litecoina, co dodatkowo wzmacnia wzrost wartości Bitcoina od samego ranka.

Cena LTC/BTC ostatni raz tak nisko znajdowała się pod koniec listopada 2013. Znajdujemy się obecnie w bardzo ważnym momencie trendu spadkowego, który na Litecoinie do Bitcoina utrzymuje się od ponad pół roku. Przebicie istotnego historycznie wsparcia na 0.1560 otwiera drogę do kolejnych, bardzo silnych spadków w stronę 0.085 (dołek listopad 2013) – dopiero tam znajduje się kolejny ważny poziom. Na małych interwałach warto dołączyć się do tego ruchu, aby złapać chociaż część osunięć.

Wykres LTC/BTC na interwale H4

Co do pozostałych wydarzeń, które mogą od strony fundamentalnej wpływać na kształtowanie się rynku kryptowalut w najbliższym czasie, warto przypomnieć, że Kalifornia przyznała Bitcoinowi status legalnego środka płatniczego. Jeżeli chodzi natomiast o kalendarz makroekonomiczny to najwięcej danych z Ameryki (istotnych dla pary BTC/USD) napłynie do nas w czwartek. Start o 14:30 od NFP (zatrudnienia w sektorze pozarolniczym), bilansu płatniczego i stopy bezrobocia. Wszystko wskazuje na to, że odczyty kolejny miesiąc z rzędu utrzymają się na zadowalającym poziomie co może odbić się na kursie Bitcoina do USD.Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here