Naga MarketsO ile na początku lipca BTC/USD handlowany był jeszcze na poziomach prawie 660USD, to pod koniec miesiąca para zaliczyła spadek w okolice wsparcia z połowy czerwca 2014. W przypadku LTC/BTC byliśmy natomiast świadkami osiągnięcia lokalnego szczytu na 0.01478 (13 lipca), który jak na razie okazał się sufitem dla pary walutowej odbijającej po rekordowo silnych osunięciach. Jak rozwinie się sytuacja na dwóch najpopularniejszych parach kryptowalutowych i jak pozycjonować się w najbliższym tygodniu?

Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania to zapraszamy Cię do dalszej lektury!BTC/USD: Czy doczekamy się odbicia?

Po dynamicznych ruchach wzrostowych od połowy czerwca, lipiec przyniósł stopniowe osunięcia ceny Bitcoina do dolara amerykańskiego. W pierwszej połowie minionego miesiąca cena silnie konsolidowała wielokrotnie odbijając się idealnie od 50% zniesienia lokalnego szczytu z początku miesiąca na poziomie 617.32USD. Ostatecznie doszło jednak do wybicia dołem na wykresie H4 (długa świeca podażowa), po którym utworzył się dość dynamiczny kanał spadkowy. Jego górna banda jak na razie osunęła się z poziomu 610USD do 593USD. Dzisiejszego przedpołudnia formować zaczęła się świeca spadkowa poniżej dolnego ograniczenia kanału. Jeżeli dodatkowo przebije wspomniane wcześniej wsparcie na 576USD, wtedy powinniśmy oczekiwać silniejszych osunięć.

Gdy wsparcie zostanie natomiast solidnie przetestowane i utworzy się odpowiednia sygnalna świeca, zalecamy zakup BTC/USD w tym właśnie miejscu celując w 23.6% zniesienia Fibo na 595.58 (jak zaznaczono wąskim, pomarańczowym prostokątem, cena krążyła wokół tego poziomu poprzez długi czas).

LTC/BTC:

Kiedy LTC/BTC dotknęło po dynamicznych ruchach niezwykle ważnego poziomu notowanego ostatni raz na początku lipca 2014, inwestorzy przypuszczali, że miejsce będzie miało niezwykle silne momentum wzrostowe. Okolice 0.01478 okazały się być jednak sufitem dla Litecoina do Bitcoina i od tego czasu cena stopniowo się osuwa. Od 15 do niemal 23 lipca bardzo długo krążyła w okolicach 61.8% zniesienia Fibo (0.01392), które pełniło zarówno rolę wsparcia jak i oporu. Po kilkudniowej konsolidacji pomiędzy zniesieniem 50% (banda dolna) i 61.8% (banda górna), nastąpiło wybicie dołem, zatrzymanie się na kilka świeczek w okolicach Fibo 23.6%, ponowne osunięcie i skuteczne odbicie od wsparcia na 0.01250.

invest

Po odbiciu cena na wykresie H4 przesuwa się w wąskim kanale wzrostowym. Jeżeli będzie się w nim utrzymywać wtedy pierwsza poważna przeszkoda mogąca powstrzymać wzrosty to skutecznie testowane wsparcie (obecnie opór) na 0.01366 (50% zniesienia ceny z pierwszej połowy lipca).

Analizy techniczne kryptowalut wykonywane są przy użyciu narzędzia, które znajdziecie w sekcji Wykresy Online na naszej stronie (link). Rozbudowane możliwości, niezwykle prosta obsługa i możliwość śledzenia wszystkich najważniejszych światowych instrumentów w jednym miejscu!Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here