TMS


Oprócz standardowej analizy technicznej Bitcoina do dolara amerykańskiego na nadchodzący tydzień, zgodnie z prośbą czytelników postanowiliśmy przygotować również analizę pary LTC/BTC – od teraz będzie się pojawiała we wszystkich kolejnych publikacjach dotyczących AT kryptowalut w serwisie Comparic.

Od ostatniego tygodnia cena BTC/USD delikatnie zmalała i para handlowana jest w okolicach 590 dolarów za monetę (wycena według Bitstamp). W przypadku Litecoina do Bitcoina cena w BTCE wynosi obecnie 0.01644.

Na wykresie czterogodzinnym pary BTC/USD widzimy wyraźnie, że cena od 16 czerwca przesuwa się w trendzie bocznym, zamknięta w równych zakresach – wsparcie na 580.00 i opór na 610.00 (obszar zaznaczony czerwonymi liniami). Cena już kilkukrotnie ładnie odbijała zarówno od górnego i dolnego ograniczenia utrzymując parę w ryzach. Warto jednocześnie zauważyć, że ograniczenie zakresu na 610.00 praktycznie pokrywa się z 61.8% zniesienia Fibo co wzmacnia siłę lokalnego oporu. Wyraźne wybicie z tej krótkoterminowej konsolidacji dołem/górą będzie mogło sygnalizować konkretniejsze ruchy wzrostowe/spadkowe. W przypadku wędrówki do góry cena może dojść do 76,4% zniesienia (strefa 630.00, która historycznie stanowiła wsparcie). W sytuacji odwrotnej (wybicia poniżej 580USD) cena ma otwartą drogę w stronę ostatnich, lokalnych dołków – najpierw na 550 a następnie na 538.5.

Wykres czterogodzinny pary BTC/USD | Comparic.pl

Warto jednocześnie zauważyć, że na rynku cały czas miejsce ma tendencja do osunięć i znajdujemy się w trendzie spadkowym, kontynuowanym od początku miesiąca. Krótkoterminowe momentum również jest spadkowe (pomarańczowy kwadrat). Widać, że bary TF H4 kilkukrotnie odbijały od górnego ograniczenia trendu spadkowego i cena zbliża się w stronę wsparcia naszej konsolidacji. Poziom 580.00 (i trochę wcześniej 583.64 -38.2% zniesienia Fibo) jest warty obserwowania. Poczekajmy na jego przebicie a następnie potwierdzenie ruchu w postaci re-testu od dołu i otwórzmy pozycje krótkie.

Co do LTC/BTC (wycena według BTCE z powodu mniejszej ilości luk cenowych na wykresach historycznych) cały czas znajdujemy się w trendzie spadkowym zapoczątkowanym w marcu 2014. Przesuwając się na wyższy interwał (D1) początków obecnych osunięć dopatrywać możemy się już pod koniec listopada 2013 roku. Cena zbliża się niebezpiecznie do niezwykle ważnego poziomu na 0.01500 – jego ostatnie przebicie doprowadziło do utworzenia dwóch historycznych dołków na 0.00845 (październik 2013) i 0.00736 (listopad 2013).

W ujęciu krótkoterminowym na parze widzimy utrzymujący się od początków czerwca brak konkretniejszych ruchów. Cena poruszała się w wąskiej konsolidacji przez prawie dwa tygodnie (strefa zaznaczona na zielono). Miejsce miało wybicie dołem, silniejsze osunięcie, po czym rozrysowała się długa świeca wzrostowa i cena znowu porusza się w trendzie bocznym (od zeszłego czwartku).

Wykres czterogodzinny pary LTC/BTC | Comparic.pl

Szukając sygnału na ten tydzień warto skupić się jednak na ostatnim, kilkudniowym momentum. Cena przesuwa się w wąskim zakresie, delikatnie osuwając. Obszar jest jak na razie z dużą skutecznością testowany zarówno od dołu jak i od góry. Wybicie, w którąkolwiek stronę z tego poziomu będzie kluczowe dla dalszych ruchów. Jeżeli LTC/BTC osunie się, to po re-teście od dołu lokalnym celem będzie dołek na 0.0156. W przypadku wybicia górą cena zaraz napotyka kolejny opór na 0.0166 w postaci 23,6% zniesienia Fibo. Pokonanie obszaru otwiera drogę do strefy, w okolicy której cena tak długo się przesuwała – 0.171 (Fibo 38,2%).

Co do danych makroekonomicznych, w tym tygodniu warto zwrócić uwagę na następujące odczyty z rynku amerykańskiego – 23 czerwca, godzina 16:00 Existing Home Sales (ogólna kondycja rynku mieszkaniowego), 24 czerwca, godzina 16:00 zaufanie konsumentów, 25 czerwca, godzina 14:30 PKB amerykańskiej gospodarki. Jeżeli chodzi natomiast o same kryptowaluty, to w tym tygodniu nie przewidziano żadnych ważniejszych wydarzeń, które mogłyby wstrząsnąć cenami. Należy pamiętać, że inwestorzy nadal obawiają się możliwości ataku ze strony Ghash.io.Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułAUDUSD – pozostaje w trendzie wzrostowym
Następny artykułGBPUSD – fala trzecia w trakcie
Analityk Business Intelligence portalu Finance Magnates - największego w branży serwisu B2B poświęconego FX oraz opcjom binarnym. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, z Forexem związany od 2012r. Analizę techniczną zawsze stawia nad fundamentalną – nie odrzuca jednak znaczenia danych makroekonomicznych. Wychodzi z założenia, że im prościej tym lepiej, dlatego wśród jego ulubionych narzędzi króluje Price Action oraz wykorzystanie poziomów Fibonacciego.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here