Naga MarketsO ile cena Bitcoinia konsoliduje praktycznie od początku lipca, to ostatnie dni przyniosły naprawdę ciekawe ruchy na LTC/BTC. Wartość Litecoina podskoczyła do 9 USD – w miejscu tym rodzi się pytanie czy są to po prostu ostatnie podrygi pikującej w dół kryptowaluty, czy może odbudowa trendu wzrostowego na parze? Serdecznie zapraszam do analizy technicznej BTC i LTC na rozpoczynający się tydzień.

BTC/USD coraz bardziej ograniczony

Z dnia na dzień Bitcoin do dolara amerykańskiego przesuwa się w coraz węższych zakresach formacji klina (H4). Cena znajduje się w wyraźnym trendzie bocznym od początku tego miesiąca i dopiero pokonanie górnej lub dolnej bandy zakresu pozwoli na podjęcie decyzji handlowych.Cena wielokrotnie testowała górne ograniczenie klina w przeciągu ostatnich trzech dni i osunęła w stronę bandy dolnej. Musimy zwrócić uwagę, że samo wsparcie formacji to nie jedyny poziom, z którym musi uporać się cena – do pokonania jest również zniesienie Fibo na 23.6% (620.11). Dynamiczne pokonanie tych poziomów otworzy nam jednak drogę do spadków – pierwszy z ważniejszych poziomów wsparcia znajduje się na 608USD (kolejne 600 i 590).

LTC/BTC – fałszywe wybicie z kanału wzrostowego

Po wielu dniach niekończących się spadków na Litecoinie do Bitcoina i testowaniu kolejnych, historycznych dołków, w końcu doczekaliśmy się zmiany momentum. Na wykresie czterogodzinnym rozrysowała się formacja podwójnego dna (5-7 lipca) – ostatni raz w tak niskim obszarze cena była w listopadzie 2013.

Para kryptowalutowa ładnie odbiła i obecnie porusza się w dosyć wąskim kanale trendu wzrostowego. Po kilku dniach testowania górnej a następnie dolnej bandy widzieliśmy dynamiczny ruch w stronę północną i przebicie oporu kanału. Pomimo tego, że cena przez cztery kolejne świeczki zatrzymywała się na górnej bandzie (później wsparciu), to ostatecznie powróciła do wnętrza zakresu handlowego i zmierza w stronę jego dolnej bariery.

Jeżeli para odbije i ponownie przebije się górą wtedy istnieje szansa na pokonanie poziomu 0.01500 i dalsze ruchy wzrostowe. Gdy natomiast będziemy świadkami, kolejnego fałszywego wybicia jak miało to miejsce w zaznaczonym na pomarańczowo kwadracie, wtedy powinniśmy spodziewać się, silnych osunięć – w stronę zniesienia Fibo 38.2%, a następnie wsparcia w okolicach 0.0117.

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here