Naga Markets

Na Bitcoinie i Litecoinie brak wyraźniejszych zmian od tygodni. Obie kryptowaluty utrzymują się w spadkowym momentum zaznaczając na wykresach coraz niższe dołki. Cena BTC/USD (według Bitstamp) wynosi obecnie 467.67USD, natomiast LTC/BTC (wedłut BTC-e) 0.01058.

Jak będzie rozwijała się sytuacja w przypadku obu tych par w przeciągu najbliższych dni? Przyjrzyjmy się dokładniej historycznym wykresom cenowym.BTC/USD

Bitcoin do dolara amerykańskiego po silniejszych spadkach w połowie sierpnia ustabilizował się, jednak nadal kontynuuje podażowe momentum. 18 sierpnia cena naruszyła istotne historycznie wsparcie w okolicach 446.41 (poziom z maja bieżącego roku), ostatecznie jednak świeczki w kolejnych dniach zamykały się kilkadziesiąt dolarów wyżej (nad wsparciem 473.26USD).

Od początku września cena ponownie walczy z tym poziomem i jak na razie z dużą skutecznością zatrzymuje on głębsze osunięcia. Kluczowa dla dalszego Price Action będzie dzisiejsza świeca dzienna, która jak na razie przebija poziom – aby uzyskać odpowiedź co do rozwoju sytuacji warto poczekać na jej zamknięcie.

Jeżeli wsparcie 483.26 rzeczywiście zostanie pokonane wtedy możemy spodziewać się osunięcia do majowej strefy 446.41. Jeżeli wsparcie natomiast wytrzyma, wtedy cena posiada potencjalną szansę dojścia do oporów znajdujących się kolejno na 489.36USD, 496.64USD oraz 522.10USD.

Czy kluczowy poziom wsparcia utrzyma cenę w ryzach?
Czy kluczowy poziom wsparcia utrzyma cenę w ryzach?

LTC/BTC

Cena LTC/BTC znajduje się obecnie na poziomie 0.01058BTC. Ostatnie ruchy są silnie spłaszczone, cały czas jednak na rynku utrzymuje się niedźwiedzie momentum. Czas wakacyjny przyniósł jednak ciekawą zależność, którą obserwujemy na wykresie dziennym.

Po okresie rozrysowywania się świeczek o bardzo krótkich korpusach i praktycznie nieposiadających knotów w ewidentnym ruchu bocznym (pomarańczowe prostokąty) notowaliśmy silne osunięcia i odbicia (zielone prostokąty), które zatrzymywały się jednak na delikatnie niższych poziomach.

Cena po raz trzeci znalazła się w bardzo wąskiej i wyraźnej konsolidacji. Rynkowa „powtórka z rozrywki” na LTC/BTC mogłaby doprowadzić cenę w okolice 0.00644. Zanim jednak do tego dojdzie para kryptowalutowa musi pokonać dolne ograniczenie konsolidacji i lokalny opór na 0.00985.

XTB
Kolejne wybicie z konsolidacji dołem na LTC/BTC?
Kolejne wybicie z konsolidacji dołem na LTC/BTC?

Analizy techniczne kryptowalut wykonywane są przy użyciu narzędzia, które znajdziecie w sekcji Wykresy Online na naszej stronie (link). Rozbudowane możliwości, niezwykle prosta obsługa i możliwość śledzenia wszystkich najważniejszych światowych instrumentów w jednym miejscu!Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here