Naga Markets
analiza btcZapraszamy na dzisiejszą analizę krytpowalutową. Techniczne spojrzenie naszych redaktorów na BTC/USD oraz LTC/BTC. Obecny kurs Bitcoina to ponad 365USD, Litecoin wyceniany jest natomiast na 0.01009 BTC.


BTC/USD – wybicie z wąskiej konsolidacji

BTCUSD 08.12

Od końca listopada Bitcoin poruszał się w wąskim, zaledwie kilkunastodolarowym zakresie konsolidacji. Ostatecznie cena jednak pokonała ten poziom w weekend. W niedzielę na wykresie pojawiła się formacja inside bar (H4) – zaznaczona na pomarańczowo. Kolejna świeca zamknęła się zaraz poniżej jej zakresu co pozwalało na otwieranie krótkich pozycji.

Sygnał okazał się niezwykle silny – dzisiejsza pierwsza świeca przebiła bowiem nie tylko dolne ograniczenie konsolidacji na 371.11, ale również pokonała zaznaczoną na niebiesko linię trendu. Obecnie cena znajduje się również pod 23.6% zniesienia listopadowego momentum spadkowego (okolice 368USD). W tym miejscu musimy jednak poczekać na zamknięcie świecy.

Jeżeli to nastąpi, to w połączeniu z naszym sygnałem inside bar możemy spodziewać się dalszych osunięć aż pod wsparcie na 351USD.

LTC/BTC – silne wzrosty

LTCBTC 08.12

Litecoin do Bitcoina również poruszał się od dłuższego czasu w wyraźnym trendzie bocznym. Weekend przyniósł jednak wyraźną zmianę i cena bez większych problemów pokonała istotny poziom S/R (0.00988), ten został następnie przetestowany od góry i cena zaczęła piąć się dalej. Udało jej pokonać się jedno z lokalnych wsparć (0.01001), obecnie utrzymuje się pod drugim (0.01008), które już naruszała.

W miejscu tym możemy oczekiwać albo dojścia do zniesienia Fibo na 0.01017, albo już teraz szukać sygnałów sprzedażowych sygnalizujących zakończenie korekty.  W szerszej perspektywie bowiem cały czas znajdujemy się w wyraźnym trendzie spadkowym.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here