Naga MarketsRozpoczynamy nie tylko nowy tydzień, ale przede wszystkim nowy miesiąc. Rynki powinny powrócić do życia po wakacyjnej stagnacji i generować nie tylko większą aktywność handlową, ale przede wszystkim zmienność. Jaki wpływ będzie miało to na handel kryptowalutami? Powinniśmy przekonać się w przeciągu najbliższych dni.

BTC/USD

Bitcoin do dolara amerykańskiego od początków lipca znajdował się w spłaszczonym trendzie spadkowym. W pierwszej połowie sierpnia doszło do silniejszego osunięcia w trakcie czterech sesji i obecne, niedźwiedzie momentum posiada silniejsze nachylenie.Cena dotyka obecnie lokalnego poziomu wsparcia na 472USD, który z dużą skutecznością zatrzymywał spadki w przeciągu ostatnich kilkunastu sesji. Jak doskonale widać, w trakcie sesji dzisiejszej tworzy się formacja młota, świadcząca o rosnącej sile byków.

Zaznaczony kółkiem pin-bar (młot) może być dobrym sygnałem zakupowym. Warto jednak poczekać na rozrysowanie kolejnej świecy, aby uzyskać potwierdzenie. Cena bardzo szybko napotka jednak na opór w postaci linii ograniczającej obecne momentum (okolice 500USD).

Cały czas znajdujemy się w trendzie spadkowym, nie możemy więc zapominać o realnym ryzyku kolejnych osunięć. Ewentualne ruchy spadkowe i nieutrzymanie obecnego wsparcia otwiera drogę do bardzo istotnego historycznie poziomu (441-440USD) – silnego oporu z maja 2014.

Młot przy lokalnym wsparciu na BTC/USD
Młot przy lokalnym wsparciu na BTC/USD

LTC/BTC

Litecoin do Bitcoina nadal utrzymuje się w silnie spadkowym ruchu. Cena znajduje się obecnie na 0.01028 i na wykresie dziennym oparła się praktycznie co do pipsa o lokalne wsparcie, naruszane w czasie ostatnich kilku sesji.

Cena zamknięta jest w niezwykle wąskim zakresie (horyzontalne wsparcie od dołu i ograniczenie trendu spadkowego od góry). Przed podjęciem decyzji handlowych warto poczekać na dodatkowy sygnał z rynku i wybicie ze wspomnianej strefy w którąkolwiek stronę.

LTC/BTC uwięziony w wąskim zakresie
LTC/BTC uwięziony w wąskim zakresie

Analizy techniczne kryptowalut wykonywane są przy użyciu narzędzia, które znajdziecie w sekcji Wykresy Online na naszej stronie (link). Rozbudowane możliwości, niezwykle prosta obsługa i możliwość śledzenia wszystkich najważniejszych światowych instrumentów w jednym miejscu!

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here