Naga MarketsW trakcie wczorajszej sesji cały świat kryptowalut zatrząsł się w posadach. Cena Bitcoina spadła bowiem do poziomu 275USD. Ten ogromny niedźwiedzi impuls, wywołał zdecydowaną reakcję kupujących i cena powróciła powyżej 300USD. Obecnie BTC/USD handlowane jest po 322.59 dolarów. Nie możemy jednak zapominać, że w przeciągu ostatnich kilku dni najważniejsza para kryptowalutowa straciła ponad 70USD swojej wartości! Zyskuje na tym LTC/BTC, które nieprzerwanie od połowy sierpnia odbija się od historycznych dołków.

BTC/USD

Sytuacja na Bitcoinie wygląda coraz mniej korzystnie. Kryptowaluta nie może przezwyciężyć trwającego od początku wakacji trendu spadkowego. Co gorsza, zaznaczone na czerwono linie pokazują nam, że staje się on coraz bardziej dynamiczny, nieprzerwanie nabierając na sile.Od początków lipca do teraz BTC/USD stracił grubo ponad 300 dolarów swojej wartości. Spadki byłyby jeszcze większe, gdyby nie udało się zastopować niewielkiego flash-crasha, który zbił cenę do poziomu 275USD. Byki nie oddały jednak tak łatwo pola i cena ostatecznie zakończyła dzień na poziomie 323USD. Niższe interwały pokazują, że cena łapie wsparcie na wspomnianym poziomie. Jego utrzymanie i uformowanie się wyraźnego sygnału zakupowego pozwoli rozważyć długie pozycje.

Czy BTC/USD będzie w stanie wytrzymać presję sprzedażową i znajdzie w okolicach 323USD bazę do ruchów wzrostowych?
Czy BTC/USD będzie w stanie wytrzymać presję sprzedażową i znajdzie w okolicach 323USD bazę do ruchów wzrostowych?

LTC/BTC

Tak jak wspomniano wcześniej, Litecoin pomimo silnej korelacji z Bitcoinem zyskuje na jego ostatnich spadkach. W związku z tym nieprzerwanie od połowy sierpnia obserwujemy stały wzrost ceny LTC/BTC, która obecnie znajduje się na poziomie 0.01159.

Po zakończeniu dwumiesięcznego ruchu wzrostowego cena zaliczyła krótkotrwałą korektę i złapała wsparcie między innymi na 23.6% zniesienia wspomnianego rajdu. Obecnie przesuwa się w dosyć wąskim kanale wzrostowym i dopiero jego pokonanie pozwoli nam dokładniej określić dalsze ruchy na parze walutowej.

LTC/BTC zyskuje na ostatnich dynamicznych spadkach Bitcoina i pnie się w górę.
LTC/BTC zyskuje na ostatnich dynamicznych spadkach Bitcoina i pnie się w górę.

Analizy techniczne kryptowalut wykonywane są przy użyciu narzędzia, które znajdziecie w sekcji Wykresy Online na naszej stronie (link). Rozbudowane możliwości, niezwykle prosta obsługa i możliwość śledzenia wszystkich najważniejszych światowych instrumentów w jednym miejscu!Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here