TMS


Na początku tego tygodnia cena Bitcoina w porównaniu do dolara amerykańskiego utrzymuje się w silnej konsolidacji – co widać zarówno na wykresie H4 i H1. Cena porusza się w coraz węższym zakresie i dopiero jego pokonanie dołem lub górą da nam odpowiedź, w którą stronę powinniśmy się pozycjonować.

Zanim przejdziemy jednak do samej analizy technicznej szybkie spojrzenie na kalendarz makroekonomiczny. Dzisiaj brak jakichkolwiek ważniejszych odczytów z rynku amerykańskiego, które mogłyby zatrząść ceną na BTC/USD. Sytuacja samych kryptowalut oraz największych giełd również stabilna. W tym tygodniu nie powinniśmy być świadkami nagłych, niespodziewanych ruchów.

Wykres czterogodzinny pokazuje wspomnianą wcześniej konsolidację. Cena porusza się w formacji klina, dochodząc powoli do jego zakończenia. W żółtym kwadracie zaznaczono świecę pin bar, która może być sygnałem do górnego wybicia z obecnych zakresów. Po ewentualnym pokonaniu górnego ograniczenia warto zwrócić uwagę na 76,4% zniesienia Fibo, które kilkukrotnie sprawdziło się jako krótkoterminowy opór.

Przenosząc się na niższy interwał w poszukiwaniu potwierdzenia, widzimy bardzo zbliżoną sytuację. Wykres H1 przemawia jednak zdecydowanie bardziej za wybiciami w górę. Oprócz dolnego ograniczenia klina cena musiałaby pokonać bowiem lokalne wsparcie na 38,2% zniesienia. Wykres jednogodzinny również rozrysował pin bara, po którym cena wyraźnie uderzyła w górę zatrzymując się wręcz idealnie na oporze formacji. Przebicie górnego oporu otworzy drogę w stronę 660.00 a następnie 668.00.Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułSpółka w trendzie wzrostowym – Quercus
Następny artykułFormacja Pin Bar na EURJPY
Analityk Business Intelligence portalu Finance Magnates - największego w branży serwisu B2B poświęconego FX oraz opcjom binarnym. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, z Forexem związany od 2012r. Analizę techniczną zawsze stawia nad fundamentalną – nie odrzuca jednak znaczenia danych makroekonomicznych. Wychodzi z założenia, że im prościej tym lepiej, dlatego wśród jego ulubionych narzędzi króluje Price Action oraz wykorzystanie poziomów Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here