Naga MarketsPortal Comparic.pl na początku tego tygodnia wzbogacił się o nowy dział w pełni poświęcony wirtualnym walutom. Serdecznie zapraszam Was do zapoznania się z tekstem, który przeprowadzi Was przez najważniejsze zagadnienia i tematy nowego działu – Bitcoin i kryptowaluty.

Wraz ze startem sekcji poświęconej cyfrowym monetom, rozpoczynamy również regularną publikację tekstów dot. analizy technicznej pary Bitcoin do dolara amerykańskiego (BTC/USD). Jak na razie będą to analizy tygodniowe, krótkoterminowe – publikowane na początku każdego, rozpoczynającego się tygodnia. Na wykresach zazwyczaj zobaczycie wycenę Bitcoina według giełdy Bitstamp (dokładna informacja znajdzie się jednak w każdej z dokonywanych analiz). Oprócz samej techniki, analizy będą uzupełniane o najważniejsze dane makroekonomiczne – oczywiście jeżeli takie pojawią się w danym tygodniu. Zbytnio nie przedłużając, zapraszam Was serdecznie do pierwszej analizy pary BTC/USD w serwisie Comparic.pl

Nieudane testowanie szczytów

Cena przedwczoraj i wczoraj testowała lokalny szczyt, który para osiągnęła 1 czerwca – okolice 675.00. Po kilkukrotnych odbiciach ceny od linii oporu i nieudanym przebiciu na wykresie godzinowym miejsce miały silne osunięcia do strefy wsparcia 618.75/621.39, która w ostatnich dniach były testowana z dużym sukcesem.

Para obecnie cały czas znajduje się w okolicach wspomnianej strefy. Jej przebicie otworzy drogę do poziomu znajdującego się kilkadziesiąt dolarów niżej a mianowicie 604,09 (38,2% zniesienia Fibo).

Ewentualne pokonanie oporu otwiera drogę do szczytów z początków marca 2014 (708,48) – w miejscu tym zarysowuje się jednak silny, długoterminowy opór.

Zamknięcie ceny w kanale wzrostowym

Przenosząc się na wykres czterogodzinny zauważamy, że cena w drugiej połowie maja – po bardzo silnej konsolidacji – wybiła w górę i od tego czasu przesuwa się w kanale wzrostowym pokonując kolejne, lokalne szczyty.

BTC/USD doszło do oporu, który widzieliśmy również na wykresie jednogodzinnym i do tej pory nie było w stanie go pokonać. Cena spadła silnie w dół, nie przebiła jeszcze jednak dolnego ograniczenia kanału wzrostowego. W przypadku potencjalnego wybicia dołem możemy spodziewać się silniejszych spadków i ruchu w stronę wsparcia rysującego się w okolicach 565.47.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. W przypadku potencjalnego wybicia dołem możemy spodziewać się silniejszych spadków i ruchu w stronę wsparcia rysującego się w okolicach 565.47.

    ….i to by było najzdrowsze była by szansa na utworzenie grg odwróconej

    ale pamiętajmy ze jesteśmy cały czas w fali B

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here